اتصالات آهنی گالوانیزه

اتصالات آهنی گالوانیزه

تاسیسات یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمتهای هر بنایی می باشد خواه این بنا صنعتی ، ساخامانی، کشاورزی و یا هر چیز دیگر باشد. در تاسیسات برای انتقال سیال مختف اعم از مایع ،گاز و حتی در بعض مواقع جامدات از لوله کشی استفاده می کنند و برای وصل کردن لوله ها به یکدیگر و نیز اتصال آنها به شیر ها و دستگاه های مختلف و یا حتی قطع انتقال می بایست از وجود اتصالات بهره برد. علاوه بر مواردی که ذکر شد اتصالات می تواند در تغییر جهت در زوایا و جهات مختلف، تغییر اندازه و انشعاب گیری به کمک لوله ها می آیند و آن را به یک سیستم بدل می کند.

قیمت اتصالات گالوانیزه اصفهان

تمدن بشر امروز عمیقاٌ به فولاد وابسته است. فولادی که به رغم استحکام بالای خود، یک ضعف بزرگ نیز دارد. که همانا آسیب پذیری آن در برابر رطوبت و خوردگی است. ضعفی که در صورت بی توجهی به آن می تواند منجر به خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری شود. یکی از بهترین راه حل های ارائه شده برای این مشکل آبکاری سطح فولاد با لایه ای فلز روی است. این لایه نازک از فلز روی، مانند سپری از فولاد در برابر اکسیداسیون و خوردگی محافظت می کند. به عمل پوشش دهی فولاد با فلز روی گالوانیزاسیون می گویند. فلز روی خالص در واکنش با اکسیژن تولید روی اکسید می کند. این روی اکسید با CO2 واکنش داده و روی کربنات بدست می آید. روی کربنات همان سپر دفاعی فولاد در برابر اکسیداسیون و خوردگی است. از آنجاییکه از لحاظ شیمیایی فلز روی فعال تر از فولاد است حتی در صورت خراشیده شدن این لایه محافظ و قرار گیری فولاد در معرض اتمسفر نیز به لطف پدیده خوردگی گالوانیک این فلز روی است که دچار خوردگی خواهد شد و فولاد محفوظ می ماند. اتصالات گالوانیزه به صورت دنده ای و به دو صورت اتصالات گالوانیزه سفید و اتصالات گالوانیزه سیاه تولید و در صنایع آب، گاز، بخار، هوا و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصالات آهنی گالوانیزه

لوله کش های متخصص معمولاٌ به قدری در کار خود حرفه ای هستند که تنها با نگاه کردن به مسیر لوله کشی می توانند تشخیص دهند به چه نوع اتصالات لوله کشی نیاز می باشد. مهم ترین و کاربدی ترین اتصالات لوله کشی که معمولاٌ در ساختمان از آن زیاد استفاده می شود را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

زانوهای مساوی گالوانیزه دنده ای، زانوهای تبدیلی گالوانیزه دنده ای، سه راهی مساوی گالوانیزه دنده ای، سه راهی نا مساوی (تبدیلی) گالوانیزه دنده ای،  بوشن های کوتاه و بلند گالوانیزه دنده ای، تبدیل های گالوانیزه دنده ای، مهره ماسوره گالوانیزه دنده ای، رایزر های گالوانیزه دنده ای، توپیچ روپیچ گالوانیزه دنده ای، فلنچ های گالوانیزه دنده ای و ….این اتصالات به صورت کاملاٌ نر، کاملاٌ ماده و یا نر و ماده موجود می باشد که در ایران معمولاٌ در سایزهای 4/1 تا 6 اینچ موجود می باشد.

 

 

[تعداد: 4    میانگین: 4.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *