اتصالات جوشی گاز قیمت اتصالات جوشی گاز

اتصالات جوشی گاز

یکی از پر کاربرد ترین اتصالات جوشی فولادی اتصالات جوشی  گاز می باشند ،  اتصالات جوشی گاز به دو نوع اتصال تولید می شود که به شرح زیر می باشند :

. اتصال درز دار فولادی

. اتصال جوشی مانیسمان فولادی

موارد استفاده اتصالات جوشی گاز بسیار گسترده می باشد که به چند نمونه اشاره می کنیم  :

1 . اتصالات جوشی گاز در کاربرد های گاز کشی صنعتی و مسکونی  2 . استفاده در صنایع شیمیایی  3 . آب و فاضلاب صنعتی و ساختمانی 3 . پاپینگ پالایشگاه و پتروشیمی 5 . صنایع غذایی و دارو سازی 6 . سیستم های سرمایشی و برودتی .

در اتصالات جوشی گاز اگر اتصال به صورت درست انجام شود نسبت به سایر اتصالات امکان نشتی کم تر می باشد .

اتصال جوشی گاز سطحی صاف و صیقلی در سیستم ایجاد می کند به طوری که کم ترین میزان اختشاش و آشفتگی را دارا می باشد . به همین دلیل اتصالات جوشی گاز دارای ساختار محکمی می باشند .

اتصالات جوشی گاز

نواع اتصالات جوشی گاز

. زانویی جوشی

. سه راهی تبدیلی

. کپ عدسی یا کپ گود

. نیپل و سر دنده

. سه راهی مساوی

در نوع اتصال سه راهی تبدیلی و سه راهی مساوی که  به صورت تبدیل هم مرکز و تبدیل غیر هم مرکز تقسیم می شوند .

از انواع اتصالاتی که در قسمت بالا نام برده شد در تاسیسات گاز کشی ساختمان و صنعت استفاده می گردد .

کاربرد اتصالات جوشی گاز

همان طور که گفتیم در تاسیسات لوله کشی گاز ساختمان و صنعت اتصالات جوشی گاز نقش مهمی را ایفا می کنند  ، این اتصالات به دلایل مهمی  که به آن ها اشاره می کنیم مورد استفاده قرار می گیرند .

تغییر جهت جریان لوله کشی گاز ، انشعاب گیری در جهات مختلف ، تغییر سایز لوله کشی گاز ، کمک به اتصال تجهیزات مکمل در گاز کشی ، کور کردن و خاتمه دادن به روند لوله کشی گاز

اتصالات جوشی گاز چه نقشی در لوله کشی گاز خانگی و صنعتی دارند ؟

جهتد تغییر جریان لوله کشی گاز در زوایای مختلف از زانویی در دو نوع زانوی جوشی درز دار و مانیسمان استفاده می شود ، از تبدیل اتصالات جوشی گاز به منظور تغییر سایز لوله گاز استفاده می شود ، جهت انشعاب گیری در خطوط لوله گاز ، از سه راهی جوشی در دو نوع سه راهی مساوی و سه راهی تبدیلی استفاده می شود ، به منظور خاتمه دادن به روند لوله کشی گاز ، در انتهای لوله از کپ ، در دو نوع تخت و عدسی استفاده می شود ، به منظور ادامه دادن به روند گاز کشی ، از نیپل دو سر دنده و به منظور اتصال لوله و یا اتصالات گاز به سایر تجهیزات گازی مانند : شیر گازی ، سر دنده جوشی استفاده می شود .

اتصالات جوشی گاز همه از لوله فولادی تولید می شوند ، این اتصالات در دو نوع اتصالات جوشی درز دار گازی و اتصالات مانیسمان گازی تولید می شوند ، که برای اتصال گازی در زدار از لوله اتصالی درز دار و برای اتصالات مانیسمان از لوله مانیسمان استفاده می گردد .

اتصالات جوشی گاز دارای استاتداردهای ملی می باشند :

اتصالات جوشی گاز منطق بر استاندارد ASME B16.9

استاندارد متریالی اتصالات  جوشی گاز منطق بر استاندارد ASTM A234

به منظور جلو گیری از خوردگی و زنگ زدگی اتصالات و جوش پذیری بالا از اتصالات جوشی گازی استفاده می شود که باید هزینه و قیمت اتصالات گازی مناسب با سیستم در نظر گرفت شود .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.