اتصالات لوله گالوانیزه

برای انتقال سیالات و گاهاٌ جامدات از سیستم لوله کشی استفاده می شود که برای رسیدن به این هدف مسلماٌ هیچ موقع به صورت یکپارچه این اتفاق میسر نمی شود لذا برای اتصال لوله ها به یکدیگر و اتصال آنها به دستگاه ها، بهرخ برداری، ورود سیالات به سیستم، انتقال جهت مسیر فرآیند، افزایش و یا کاهش سطح مقطع و یا حجم سیال و موارد دیگر از وجود اتصالات کمک می گیریم لذا می توان گفت اتصالات مهمترین قسمت در سیستم لوله کشی در همه کاربری ها می باشد.

لوله ها و اتصالات فولادی کاربردی ترین و متداول ترین مورد در لوله کشی صنعتی به خاطر استحکام بالا و مقاومت در برابر گرما می باشد که فقط یک ضعف بزرگ دارد و آن آسیب پذیری در برابر رطوبت و خوردگی است. ضعفی که منجر به خسارات فراوانی مادی و جانی می شود. یکی از بهترین راه حل های ارائه شده برای این مشکل آبکاری سطح فولاد به وسیله فلز روی می می باشد که مانند سپری مستحکم در برابر اکسیداسیون و خوردگی و به مرور پوسیدگی محافظت نماید. به فرآیندی که باعث این اتفاق می افتد عملیات گالوانیزاسیون می گویند.

انواع اتصالات گالوانیزه

همان طور که گفتیم عمل گالوانیزاسیون برای جلوگیری از زنگ زدن و از بین رفتن فلزات صورت می گیرد.گالوانیزاسیون به این صورت است که بر روی فلز اهن آلیاژی از جنس روی قرار می دهند اما گالوانیزه در چندین مرحله انجام می گیرد که در ادامه به انها می پردازیم

ابتدا لوله و اتصالاتی که قرار است گالوانیزه شوند را عاری از هرگونه چربی و زنگ می کنند زیرا چربی یا زنگ داشتن در اهن سدی برای گالوانیزه شدن به حساب می اید. در مرحله بعد این فرایند لوله ها یا اتصالاتی که قرار است گالوانیزه شوند را با محلول فلاکس اغشته می کنند وبعد فلزات را داخل دستگاه گالوانیزه قرار می دهند.فلزات خروجی از دستگاه گالوانیزه در وانی حاوی روی در دمای 450 درجه سانتیگراد قرار می گیرند.در مرحله بعد یا مرحله نهایی عمل گالوانیزه شدن فلزات را در وان اب سرد قرار می دهند زیرا بعد از فشاری که حرارت روی به فلزات وارد کرده قرار گرفتن در وان اب سرد باعث افزایش مقاوت فلزات می شود.

خرید اتصالات گالوانیزه مشهد

گالوانیزه زیادی در بازار وجود دارند که هر یک بنا به نیاز و سایزی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مهمترین اتصالات گالوانیزه می توان به زانوهای مساوی،زانو های تبدیلی، سه راهی مساوی، سه راهی نا مساوی (تبدیلی)، چپقی، مغزی های کوتاه و باند، بوشن های کوتاه و بلند، تبدیل، مهره و ماسوره، رایزرها، توپیچ و روپیچ، فلنچ و موارد دیگر که همه آنها به صورت دنده ای می باشد  این اتصالات به صورت کاملاٌ نر، کاملاٌ ماده و یا نر و ماده در سایزهای مختلف از 4/1 تا 6 اینچ موجود می باشد.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *