اتصالات نگین

اتصالات نگین

گروه صنعتی نگین به عنوان یکی از تولید کنندگان اتصالات مانیسمان و درز دار شناخته شده است که از سال 1381 در استان زنجان شروع به فعالیت نموده است و تا به امروز به صورت مستمر در حال پیشرفت و توسعه و تولید می باشد.

یکی از روش های تولید لوله های مانیسمان یا لوله های بدون درز به صورت اکسترودینگ توسط قالب های مختلف تولید می شود. اصولاٌ تولید لوله های بدون درز مستلزم فرایندی است که طی آن یک شمش فولادی تبدیل به لوله می گردد. لوله های مانیسمان از شمش های فولادی تولید می شوند آنها عموماٌ با کشش و نورد شمش های گرد فولادی تولید می شوند. البته تولید از مقاطع چهار گوش نیز امکان پذیر است اما باعث بالا رفتن هزینه تولید می گردد نکته جالب در باره روش تولید لوله مانیسمان این است که تولید از سایزهای بزرگتر به کوچکتر می باشد یعنی برای تولید سایز 1.2 و 3.4 و 1 اینچ معمولاٌ به روش سرد می باشد یعنی برای تولید سایز 1.2 اینچ ابتدا باید شمش 76 پس از حرارت سوراخ 1.2 ایجاد شود و پس از نورد و کشش در خط تولید لوله 1.4 /1 اینچ تولید شده و پس از آن با روش سرد لوله تولیدی کشیده شده و پس از اسید کاری و طی چند مرحله کشش به سایز مورد نظر 1.2 اینچ می رسند. این روش اولین بار توسط مهندشی آلمانی به نام مانیسمان بکار رفت و فقط در ایران به این نام خوانده می شود. مانیسمان یک برند می باشد که چون اولین لوله بدون درز و یا سیم لس وارد شده در بازار ایران می باشد، این اسم بر روی این مدل لوله ها مانده است و اصطلاحی بازاری برای آنها شده است.

قیمت اتصالات جوشی نگین

ویژگیهای لوله ها و اتصالات مانیسمان

این لوله و اتصالات درز ندارد یعنی درزی را که در لوله های دیگر جوش داده می شود در لوله مانیسمان وجود ندارد. همین مسئله باعث بالا رفتن استحکام لوله و اتصالات می شود. به طور معمول لوله مانیسمان با قطر های کم ساخته می شود زیرا ساخت این نوع لوله با قطر زیاد سخت و هزینه بر است.

لوله های بدون درز مانیسمان اغلب یکنواخت تر از لوله های درز دار هستند و جریان سیالات از طریق لوله های مانیسمان آشفتگی کمتری دارد. ضخامت لوله های مانیسمان با توجه به فشار و نوع سیال مشخص می شود که در صنایع آن را با نام Schedule یا همان رده می شناسند.

از لوله و اتصالات مانیسمان در مصارف و کارهای تاسیساتی استفاده می شود. لوله مانیسمان در منابع لوله های گاز، پالایشگاه، کارخانجات پتروشیمی و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد فراوان دارد.

خرید اتصالات جوشی نگین

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *