اتصالات گازی نگین تابان

اتصالات گازی نگین تابان

شرکت نگین تابان زنجان از جمله کارخانه های فعال در ایران می باشد که با تمام توان در حال فعالیت در زمینه تولید اتصالات درز دار جوشی و مانیسمان می باشد و توانسته است تا به امروز پس از گذشت بیش از 15 سال مقاطع متنوعی را در سایز های مختلف با کیفیت بالا تولید نماید و به صورت مستمر به پیشرفت و توسعه کیفی و کمی بپردازد.

خرید اتصالات جوشی نگین

اتصالات جوشی فولادی نگین تابان

اتصالات جوشی انواع مختلفی دارد مانند سه راهی جوشی، زانویی جوشی، سر دنده جوشی، تبدیل جوشی و کپ جوشی موجود می باشند. اتصالات جوشی مورد استفاده در لوله کشی گاز با استفاده از دستگاه جوش (موتور جوش) و قلم جوشکاری، با تولید جریان بالای الکتریکی در نقطه جوش، ذوب شده و به یکدیگر متصل می گردد. اتصالات جوشی بخشی از سیستم لوله کشی خانگی یا صنعتی هستند که در موارد تغییر مسیر، شاخه گذاری و یا برای تغییر اندازه لوله استفاده می شوند. اتصالات با توجه به نوع اتصال در سیستم لوله کشی و یا کاربرد به سه دسته اصلی تقسیم می شود.

اتصالات لب جوش BW

اتصالات سوکت ولد  SW

اتصالات رزوه ای THD

زانو جوشی فولادی

زانو جوشی فولادی با نام لاتین Elbow یکی از موارد اتصال دهنده پرکاربد در صنایع و تاسیسات است. ساختار این نوع از اتصال دهنده پیچیدگی ندارد و صرفاٌ برای تغییر جهت در مسیر لوله مورد استفاده است.

برای تولید انواع زانو جوشی فولادی از دو روش نورد گرم و سرد استفاده می گردد.

قیمت اتصالات جوشی نگین

فرایند تولید زانو جوشی فولادی به روش نورد سرد:

در روش نورد سرد یا فورجینگ از سنبه و ماتریس برای تولید زانو جوشی استفاده می شود. در این روش لوله های برش خورده برای فرم دهی توسط سنبه و پرس هیدرولیک وارد قالب های مخصوص می شوند. این روش مشکلات فراوای را با خود به همراه دارد که از آن جمله می توان به ایجاد سطح نا همگن در زانو و کاهش سایز لوله در موقع قالب گیری نسبت به سایز استاندارد اشاره نمود. از معایب دیگر روش سرد احتمال ترک خوردگی در زانو بعد از مصرف آن می باشد که به دلیل عدم کیفیت مناسب در روش تولید آن ایجاد می گردد.

فرآیند تولید زانویی جوشی به روش نورد گرم

در تولید زانو جوشی فولادی به روش نورد گرم، از دستگاهی به نام مندرل استفاده می گردد. این روش نسبت به روش نورد سرد پر هزینه تر بوده و دارای سرعت پایین تری در فرایند تولید است، اما در عوض کیفیت محصول تولیدی نسبت به روش نورد سرد بالاتر است. در این روش ابتدا لوله ها در اندازه های مناسب برش می خورند و بعد از آن وارد قالب می شوند. برای عبور لوله ها از داخل قالب از دستگاه مندرل استفاده می شود. قالب های عصایی شکل درون کوره قرار گرفته اند و لوله های وارد شده را فرم مناسب می دهند.

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *