انواع اتصالات گالوانیزه لوله و کاربرد آن ها

انواع اتصالات گالوانیزه لوله و کاربرد آن ها

یکی از مقوله های مهم و اساسی در ساختمان سازی لوله کشی می باشد که باید به میزان لوله ها و اتصالات آن ها توجه شود هرچند این کار تخصصی است اما دقت در آن از ضرورات می باشد.

امروزه در صنایع از پر کاربرد ترین اتصالات، نوع گالونیزه می باشد و همان طور که از نامش مشخص است اتصالات با گالوانیزه پوشش داده می شوند که ما در این مقاله انواع اتصلات گالوانیزه لوله و کاربرد آن ها را بیان می کنیم.

اتصالات گالوانیزه لوله به سه نوع اتصالات فلنج دار، اتصالات دنده ای و اتصالات جوشی تقسیم می شوند.

اتصالات فلنج دار:

این نوع اتصال به صورت جوشی یا دنده ای نصب می گردد و برای لوله های گالوانیزه بیشترین کاربرد را دارند که با جنس فولاد تهیه شده و با پیچ و مهره به یکدیگر وصل می شوند.

کاربرد فلنج دار: تغییر مسیر و بستن مسیر لوله.

اتصالات دنده ای:

این اتصالات به صورت دنده ای هستند و با کمک دنده ها که در اتصالات و لوله ها وجود دارند به یکدیگر نصب می شوند، این نوع اتصال دارای سایز محدود بین 10 تا 12 سانتی متر می باشد.

اتصالات جوشی:

به دو دسته ی Butt weld و Socket weld تقسیم می شوند که به لوله ها وصل شده و با جوشکاری به هم محکم می شوند.

اتصالات گالوانیزه لوله:

گالوانیزه باعث بیشتر شدن مقاومت اتصالات گالوانیزه ای می شود که به دو روش گرم و سرد تولید می شوند که روش گرم برای دکل های برق و روش سرد برای اتصالات پیچ و مهره ای کاربرد دارد.

کارایی اتصالات گالوانیزه لوله:

  1. تغییر در اندازه ی قطر لوله ها.
  2. تغییر مسیر لوله کشی.
  3. اتصال انواع قطعات صنعتی به لوله.
  4. ایجاد انشعاب در سیستم لوله کشی.

انواع لوله های گالوانیزه شامل لوله گالوانیزه گلخانه ای، لوله گالوانیزه گرم، لوله گالوانیزه سرد، لوله گالوانیزه عمقی داغ و… می شود که با اتصالات گالوانیزه به هم وصل می گردند و در محیط های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند این اتصالات با رنگ سفید وارد بازار می شوند به همین دلیل از دیگر اتصالات فلزی به راحتی قابل تشخیص هستند.

انواع اتصالات گالوانیزه لوله

مورد استفاده:

در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و انتقال سیالات، به کارگیری در تصفیه خانه ها، کشاورزی، گلخانه ها، آب رسانی، حصارکشی، ساختن سازه های فلزی.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.