تفلون مایع چیست بهترین تفلون مایع

تفلون مایع چیست

برای آب بندی اتصالات از نوار تفلون استفاده می شود ، اما امروزه تفلون مایع هم یکی از پر کاربرد ترین ابزار آب بنذدی در اتصالات به شمار می آید .

سیستم های پوش فیت سال های زیادی است که راهی بازار شده اند اما به دلیل بالا بودن قیمت کاربران از اتصالات دارای مغزی و دنده ای استفاده می کنند که استفاده از تفلون مایع در این اتصالات ضروری می باشد .

تفلون مایع در اتصالات رزوه ای و مغزی باعث می شود که نشتی در آن ها صورت نگیرد وآب بندی کاملی را انجام دهد .

تفلون مایع به تازگی وارد بازار شده است به طوری که بعضی از تکنسین های لوله کشی هنوز با این محصول آشنا نشده اند ، اما باید اشاره نمود که کار با تفلون مایع نسبت به تفلون نواری بسیار آسان تر می باشد .

در تمامی اتصالات مغزی و دنده ای و در تاسیسات لوله کشی بیشترین کاربرد را تفلون مایع دارد .

در قسمت دنده ای یا رزوه ای اتصالات و یا در جاهایی که امکان دسترسی برای بستن نوار تفلون نمی باشد تفلون مایع این کار را به خوبی انجام می دهد .

نحوه استفاده از تفلون مایع به چه صورت می باشد ؟

ابتدا  دو دنده بیرونی قسمت مادینگی و نوار نازک از سمت بالای دنده تا پایین ترین دنده قسمت نرینه را آغشته به تفلون مایع می نماییم و سپس با دست و بدون استفاده از هیچ ابزاری تا محکم شدن اتصال آن را دور می دهیم و در جایی که اتصال دو قطعه از حرکت ایستاد دیگر نیاز به ابزار نمی باشد ، سپس طبق دستور العمل های درج شده در بسته بندی تفلون مایع و با توجه به ابعاد لوله و بر حسب فشار و بزرگی و کوچکی اتصالات منتظر می مانیم تا مایع تفلون محکم شده و قابل استفاده باشد .

مایع تفلون با توجه به نوع اتصال از انواع مختلفی برخورد دار است ، به طور مثال در اتصالات شیمیای از یک نوع تفلون مایع استفاده می کنیم و برای اتصالات ریز مانند اتصالات 4/3 از نوع دیگر تفلون مایع استفاده می کنیم

تفلون مایع چیست

.برای جلوگیری از نشست گاز در لوله کشی های گاز از تفلون مایع استفاده می کنیم .

انواع تفلون مایع :

1 . تفلون مایع قفل شونده

2 . تفلون مایع باز شونده

تفلون مایع قفل شونده پس از استفاده حتی با ابزار قابل باز شدن نمی باشد به همین دلیل در مکان های محدود مانند شیر پروانه ای ، لوله های کلکتور برای آب بندی کلکتور ، و در تولید حوله خشک کن کاربرد دارد .

فقط با یک روش می شود تفلون مایع قفل شونده را باز کرد ، به این صورت که با سشوار دمای اتصال را به 250 درجه سانتی کراد برسانید و سپس با استفاده از ابزار تفلون مایع را باز کنید .

تفلون مایع باز شونده بعد از استفاده اگر در اتصال ایرادی باشد با استفاد از ابزار به راحتی باز می شود .

مزایای تفلون مایع :

آب بندی قطعی ، عدم نیاز به اچار جهت بستن اتصال ، تحمل دمای پایین و بالا ، قیمت تمام شده بسیار کمتر از نوار تفلون می باشد ، به اسانی قابل استفاده است .

معایب تفلون مایع :

برای استفاده به مدت زمان بیشتری بین 5 الی 30 دقیقه  نسبت به نوار تفلون نیاز دارد ، اگر اتصال دچار مشکل شد و خواستید آن را باز کنید باید برای اتصال دوباره باید از تفلون مایع استفاده کنید .

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.