تولید اتصالات گالوانیزه

تولید اتصالات گالوانیزه

یکی از روشهایی که به وسیله آن اتصالات را تولید می کنند روش فورج می باشد. در این روش قطعه اولیه که لقمه نامیده می شود در میان دو نیمه ی قالب قرار می گیرد و نیروی زیاد به صورت آرام و گاهی ضربه ای به آن وارد می شود. به این ترتیب قطعه گداخته در محیط قالب شکل و فرم داخل قالب را به خود می گیرد و فلز اضافی به حفره ای به نام فلش وارد مکی شود که بعداٌ از قطعه جدا می شود و دور ریز قطعه فورج شده محسوب می گردد. پروسه فورج معمولاٌ به صورت گرم انجام می گیرد و هر فلزی میزان حرارت مشخص رسیده باشد را در قالب می گذارند که بر اثر فشار فرم قالب را به خود بگیرد. قطعات فورج شده نسبت به روش های دیگر تولیدی از استحکام و خواص مکانیکی عالی تری برخوردار می باشند. قالب های فورج برای فرم دهی و شکل دهی فلزات در تولید انبوه استفاده می شود و گاهی بدون حرارت دهی صورت می گیرد.

فروش اتصالات گالوانیزه تهران
آبرسانی , لوله های pvc , پلی اتیلن , چاه , حفاری , آبیاری

از لحاظ نوع اتصال نیز اتصالات به چندین روش انجام می شود همچون اتصالات جوشی، اتصالات محفظه ای، اتصالات رزوه ای، اتصالات فشاری، فلنچها و موارد دیگر که معمولاٌ برای اتصال لوله های گالوانیزه به اتصالات گالوانیزه از اتصال رزوه ای و فلنچ استفاده می شود. پس از انجام عملیات فوق اتصالات به دست آمده را برای جلوگیری از آسیب پذیری در برابر رطوبت، خوردگی و پوسیدگی به وسله فلز روی آغشته می کنند که این عملیات به نام گالوانیزاسیون معروف می باشد. امروزه این تکنولوژی در تمامی کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از کاربردی ترین روشهای محافظت از فلزات در برابر خوردگی به حساب می آید که به دو روش عمده صورت می گیرد. روش اول گالوانیزاسیون گرم و روش دوم گالوانیزاسیون سرد می باشد.

خرید اتصالات گالوانیزه اصفهان

البته فلز گالوانیزه را می توان به وسیله جوش به یکدیگر وصل کرد ولی باید از این کار پرهیز نمود زیرا بر اثر حرارت ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه دود غلیظ و سفیدی تولید می شود که محیط کار را آلوده می نماید و تنفس آن ایجاد مسمومیت می گردد و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی می شود.

 

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *