شیرفلکه فاراب

مشخصات شیرفلکه فاراب

در ابتدای مقاله به توضیحی در مورد شیرفلکه می پردازیم و در ادامه مزیتها و معابب و برند انتخابی را برایتان بیان خواهیم کرد، پس اگر می خواهید در مورد این محصول پرکاربرد چدنی بیشتر بدانید با ما تا پایان همراه باشید.

به منظور قطع و وصل جریان از شیرفلکه استفاده می کنند و معمولا در مسیر لوله هایی که که قرار است یا کامل باز باشند و یا کاملا بسته، قرار می گیرند.

هنگامی که شیرفلکه باز می باشد دیسک از مسیر جریان کنار رفته و شیر را به لوله ای که هم اندازه با لوله متصل است تبدیل می کند که با بسته شدن آن آب بندی کامل و دقیقی صورت می گیرد.

اجزای تشکیل دهنده شیرفلکه

  • بدنه
  • سرپوش فلزی
  • محور یا شفت

آنالیز عملکرد شیرفلکه کشویی

شیر فلکه از نظر عملکرد به دو مدل تقسیم می شود.

  1. شیرفلکه محور متحرک
  2. شیرفلکه محور ثابت

شیر فلکه محور متحرک: زمانی که فلکه چرخانده می شود دیسک توسط این چرخش بالا و پایین می شود که با موقعیتی که محور در آن قرار می گیرد می توان باز یا بسته بودن شیر را مشاهده نمود.

شیر فلکه محور ثابت: با چرخاندن فلکه و جابجایی دیسک موقعیت محور تغییر نمی کند و به علت اینکه فلکه بیرون از بدنه قرار دارد آسیبی به ان وارد نمی شود، اما چون شیرفلکه در تماس دائم با آب می باشد احتمال اینکه به مرور زمان دچار خوردگی شود زیاد است.

مزیتهای شیر فلکه کشویی

قطع و وصل مناسب، دارای افت فشار پایین در حالت کاملا باز، قابلیت نصب شیرفلکه در هر دو جهت بدون اینکه به جهت جریان بستگی داشته باشد.

شیرفلکه به سرعت باز و بسته نمی شود، در حالت نیمه باز با ارتعاش و لرزش همراه است و برای تنظیم جریان سیال مناسب نمی باشد که این موضوع را می توان از معایب شیرفلکه دانست.

شیرفلکه فاراب
شیرفلکه فاراب

با توجه به تمام خصوصیات گفته شده از شیرفلکه و اهمیت کارایی آن در تاسیسات صنعتی باید از برندی انتخاب شود که امتحان خود را با سابقه درخشان و تولیدات با کیفیت پس داده باشد.

شرکت فاراب تمام ویژگیهای یک تولید کننده برتر را داشته و توانسته محصولات خود را مطابق با استانداردهای بین المللی ISO90012008  تولید نماید از این رو با کیفیت برتر همراه بوده و رضایت مشتریهای خود را به خوبی جلب نموده است.

در سایت ما به نشانی www.avalve.ir سایر محصولات و تولیدات شرکت فاراب را می توانید مشاهده نمایید.

قیمت شیرفلکه فاراب را می توانید  با ارتباط با کارشناسان ما استعلام بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.