شیرگازی سارا|قیمت شیرگازی ساراگاز|نمایندگی شیرگازی سارا

شیرگازی سارا

امروزه شیرآلات جز جداناشدنی از زندگی انسان به حساب می آیند و نقشی انکار ناپذیر در آسایش و سطح کیفیت زندگی انسان ایفا می کنند. در این میان نام شیرآلات سارا به عنوان یک برند شناخته شده، محبوب و مرغوب برای نیل به این اهداف می درخشد.

از ویژگی های محصولات سارا می توان به مهم ترین اصل، یعنی کیفیت بالای آن ها اشاره نمود. در ساخت شیرآلات سارا از استانداردترین مواد، شیوه های تولید و عرضه کالا استفاده می شود بنابراین تمامی تولیدات این برند دارای نشان استاندارد ملی هستند و این خود می تواند گواهی بر سطح کیفی آن ها باشد.

همچنین استفاه از متد روز دنیا و تجهیزات مدرن باعث شده تا این برند به یکی از خوشنام ترین برندهای داخلی شیرآلات تبدیل شود که قابل رقابت با نمونه های خارجی است.

متخصصان زبده در تمامی بخش های تولید و عرضه در حال تلاشند تا ضمن ارائه ی محصولی با کیفیت، با مناسب نگه داشتن قیمت ها در جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی قدم بردارند.

همچنین در زمینه ی عرضه کالا تلاش می شود تا با فروش آنلاین و راه اندازی نمایندگی های متعدد، کمک کنیم محصولات به راحتی در دسترس شما عزیزان قرار گیرند.

این مقاله در مورد یکی از انواع  شیر، یعنی شیر گازی سارا و مشخصات فنی آن نوشته شده است. چنانچه در حال جستجوی این مطلب هستید تا انتها با ما همراه باشید.

شیر گازی چیست؟

به شیرهایی که به منظور قطع و وصل کردن جریان مورد استفاده قرار می گیرند شیر گازی گفته می شود. به دلیل اینکه بیشترین استفاده از این شیر در لوله کشی گاز است با نام شیر گازی شناخته می شود اما نکته مهم اینکه برای انواع سیستم لوله کشی آب، گاز، روغن و … نیز کاربرد دارد.

تعمیر،طرز استفاده و نگهداری راحت از شیر گازی سارا سبب شده تا به صورت گسترده برای موارد صنعتی مورد استفاده قرار گیرد و از نظر مقاومت قادر است تا فشار 1000 بار و دمای تا 400 درجه سانتی گراد را تاب بیاورد.

انواع شیر گازی سارا

شیر گازی سارا در دو نوع شیر دسته گازی و شیر قفلی تولید می شود که در ادامه هر کدام را به صورت مختصر بررسی خواهیم کرد.

شیر دسته گازی سارا

در ابتدا به منظور شناخت بهتر لازم است بدانید این شیر به نام های شیر توپی و ball valve، شیر تک ضرب، شیر ربع گرد و شیر ضربه ای هم معروف است.

کار اصلی این نوع شیر قطع و وصل کردن جریان و عملکرد آن به صورت off/on است، یعنی شیر باید یا به صورت کامل باز یا بسته باشد زیرا قرار دارد آن در حالت نیمه باز باعث خرابی زود هنگام شیر خواهد شد.

شیر دسته گازی در تمامی سایزهای استاندارد از 2/1 تا 2 اینچ تولید می گردد.

شیر قفلی گازی سارا

کار شیر قفلی قطع کردن کلی گاز در قسمت انشعابات است و در پشت کنتور نصب می شود، فرق این مدل شیر با دسته گازی در قفل شدن آن است یعنی روی شیر زایده ای قرار گرفته که باعث قفل شدنش می شود.

 • نکته: در هر دو نوع شیر دسته گازی و شیر قفلی گازی سارا تست، تعبیه شده و به این شکل است که مقداری هوای فشرده در شیر وجود دارد که با چرخش دسته صدایی مانند ترکیدن یک کیسه هوا تولید می کند. این صدا نشان دهنده سالم بودن شیر است.
سایز شیرهای گازی سارا

این شیرها در تمامی سایزهای مورد نیاز شامل: 2/1، 4/3، 1، 1و 4/1، 1و 2/1 و 2 اینچ تولید و عرضه می شوند که از میان این شیرها شیر قفلی در سایز 1و2/1 و شیر توپی در تمامی سایزهای گفته شده وجود دارد.

مشخصات شیرگازی

شیر گازی سارا گاز از 5 قسمت اصلی تشکیل شده اند که به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 1. این شیر دارای یک ساقه سوپاپ که به دو شکل دستی و خودکار عمل می کند و به توپ متصل شده، است.
 2. بخش دوم این شیرها حلقه هاییست که در اطراف دریچه نصب شده اند.
 3.  محفظه.
 4. بخش مهم بعدی توپ است که قطع و وصل شدن جریان با کمک آن به عنوان یک مانع انجام می گیرد.
 5. جایگاه توپ، محلی که توپ در آن قرار می گیرد.

دسته این شیر تحت زاویه 90 درجه حرکت می کند و با جابه جا شدن توپ مسیر عبور جریان باز و بسته می شود. این شیرها ساختمان ساده ای دارند و طرز استفاده از آن ها آسان است.

روش کار به این شکل است که گردش ربع دایره ی دسته (90 درجه) باعث می شود قطعه ی توپی مسیر جریان را باز کند که در این حالت می گوییم شیر باز است و با بر گرداندن دسته به حال اولیه توپ مسیر جریان را مسدود می کند و شیر بسته می شود.

در حالت باز دسته در راستای لوله قرار می گیرد و در حالت بسته دسته بر لوله متقاطع است.

فروش شیرگازی سارا
قیمت شیرگازی سارا
بررسی ظاهری بدنه

بدنه ی شیر گازی در انواع بدنه یک تکه، بدنه سه تکه، بدنه چند تکه، بدنه دارای اتصال از بالا بدنه جوشی تولید می گردد.

این تفاوت ها در بدنه به دلیل تفاوت در ساخت و مونتاژ جایگاه قرارگیری توپ رخ می دهد اما نکته ی مهم آن که عملکرد تمامی این بدنه ها یکسان و تعمیر و تعویض آن ها راحت است.

در نوع سه تکه به دلیل اینکه قطعات مختلف از جمله توپی، استم و جایگاه توپی قابلیت جدا شدن دارند در صورت خرابی می توان به راحتی آن را حذف و قطعه ی سالم را اضافه کنید.

شیرهایی با بدنه یک تکه، دو تکه و سه تکه در سایزهای بیشتر از 2 اینچ تولید می شوند. بدنه ی یک تکه به دلیل اینکه فضای رزوه شده ی کمتری دارد قیمتش نسبت به سایر شیرها بیشتر است.

اما شیرهای دو تکه دارای روزنه های بزرگ و استاندارد هستند و به همین دلیل شیرها از نظر روزنه مکانیسم توپی هم تفاوت دارند که این مورد به فشار کار مربوط می شود. در ادامه در مورد فشار کاری این شیرها صحبت خواهیم کرد.

انواع شیر گازی از نظر فشار کار

شیر گازی سارا از نظر فشار کاری به دو دسته ی کم فشار و پر فشار تقسیم می شود.

شیر پر فشار: به شیرهایی گفته می شود که برای فشار بیش از psi 3000 و کمتر از psi 7000 ساخته شده اند. البته شیرهایی نیز وجود دارد که سایز و ساختار و نشت بندی آن ها به شکلی انجام شده که برای فشار تا 15000 هم قابل استفاده هستند.

به دلیل شباهت عملکرد شیرهای توپی پر فشار با سیستم های هیدرولیک به این شیرها شیر توپی هیدرولیک هم گفته می شود.

شیر کم فشار: برای کار در فشار کمتر از psi3000 مناسب هستند.

جنس شیر گازی

از نظر جنس، این شیرها به دلیل خواص مکانیکی خوب از مس و روی ساخته می شوند همچنین از شیرگازی برنجی می توان برای انتقال مواد مختلفی مانند آب، گاز، روغن، هوا و …. استفاده نمود.

از ویژگی های برنج می توان به مقاومت و دوام بالا، ضد زنگ بودن، ضد خوردگی، مقاومت در برابر دمای بالا و پایین و … اشاره کرد.

جنس شیر کاملا به شرایط بستگی دارد به عنوان مثال برای شیری که در لوله کشی حاوی مواد خورنده مورد استفاده قرار می گیرد، باید از فلزی استفاده شود که در برابر خورگی مقاومت بالایی داشته باشد یا در لوله کشی آب به دلیل اینکه احتمال زنگ زدن وجود دارد لازم است در ساخت شیر ماده ای استفاده شود که خاصیت ضد زنگ بودن داشته باشد.

در قسمت دسته ی شیر گازی یک روکش پلاستیکی وجود دارد که از دسته محافظت و استفاده از آن را راحت تر می کند.

پلاستیک دسته در رنگ های مختلفی از جمله قرمز، آبی و … تولید می شود که در انشعابات آب رنگ قرمز به معنی لوله ی آب گرم و رنگ آبی نشان دهنده لوله ی آب سرد است.

جنس بدنه

در این قسمت به تعدادی از موادی که با آن بدنه ی شیرهای گازی ساخته می شود اشاره می کنیم، اما لازم است بگوییم به جز موارد زیر بدنه ی شیر با مواد دیگری هم ساخته می شود.

استینلس استیل، برنج، برنز، کروم، تیتانیوم، پی وی سی، سی پی وی سی و … .

برای بخش جایگاه توپی و نشت بندها هم مواد مختلفی وجود دارد که بر اساس کاربرد شیر و سازگاری شیمیایی، فشاری کاری و تغییرات دمایی آن یکی از انواع مواد زیر انتخاب می شود:

TFM,DELRIN، تفلون (RTFE)، KELF، متال، نایلون، PEEK، تفلون TFE، پلی اتیلن UHMK، VITON، GROFIL و …. . در ادامه در مورد معایب و مزایای شیر گازی سارا صحبت خواهیم کرد.

مزایای شیر گازی سارا
 • ساختمان ساده
 • کاربرد آسان
 • قیمت بسیار مناسب
 • سرعت عملکرد بالا
 • دوام و طول عمر بالا
 • ساخته شده از بهترین و با کیفیت ترین متریال
 • دارنده نشان استاندارد ملی که نشان دهنده کیفیت آن است

این شیر به دلیل ویژگی های خاصی که دارد از شیرهای دروازه ای و سوزنی نیز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و به آن ها ترجیح داده می شود.

معایب شیر گازی
 • به دلیل اینکه همیشه مقداری آب در بخش مرکزی بدنه باقی می ماند، در دمای پایین این آب یخ می زند و شیر دچار مشکل می شود. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید شیر را عایق کنید و یا از پلاگ مقاوم در برابر یخ زدن استفاده نمایید.
 • در عملیات های سوپاپی ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.
کاربرد شیر گازی

از شیرهای گازی در مصارف خانگی، صنعتی، تجاری، تاسیسات شهری، تجهیزات گرمایشی، سیستم آبیاری و انتقال آب در کشاورزی و خطوط انتقال گاز و … استفاده می شود.

کاربرد شیر گازی سارا در صنعت نفت و گاز

کنترل این شیر در صنعت نفت و گاز به دو شکل کنترل از راه دور و کنترل دستی یا مستقیم انجام می شود. به طور کلی شیر گازی به شکل دستی و به کمک یک موتور کار می کند. شیر دسته دارای یک دسته اهرم مانند است که به طور مستقیم به استم یا ساقه ی شیر متصل خواهد شد.

بررسی اجزای تشکیل دهنده شیر گازی

بدنه: این قسمت از شیر گازی به عنوان یک سد در مقابل فشار محیط است و باعث می شود هیچ فشاری به لوله ها منتقل نشود.

در ساختار این شیرها اتصالات رزوه، پیچ و مهره و جوش بدنه را به لوله وصل می کند.

ساقه: مهم ترین کاری که در شیر گازی انجام می شود باز و بسته شدن آن است که این عمل به وسیله ساقه دیسک توپی انجام می شود. دیسک توپی را اهرم یا دسته می چرخاند.

واشر: یکی دیگر از اجزای شیر واشر است که نقش بسیار مهمی در آب بندی آن دارد. چنانچه واشر خوب  سفت نشود امکان ایجاد نشتی وجود دارد و اگر خیلی سفت شود باعث ایجاد اشکال در حرکت ساقه می شود. بنابراین نصب صحیح شیر از اهمیت برخوردار است. واشر باعث آب بند شدن کلاهک و ساقه می شود.

سرپوش: وسیله ای که باعث می شود تا تمام اجزا  در داخل بدنه به خوبی در کنار یکدیگر نگه داشته شوند همچنین این قطعه مانع دوم در برابر فشار محسوب می شود و به عنوان پوشش برای دهانه دریچه کاپوت عمل می کند.

توپ: این بخش فشار جریان در حالت بسته را تحمل می کند.

نمایندگی شیر گازی سارا

برای خرید شیرگازی سارا و سایر محصولات این برند خوشنام می توانید به دو صورت آنلاین و حضوری اقدام نمایید بر همین اساس جهت خرید آنلاین به سایت مجموعه ی سارا و برای خرید حضوری از طریق مراجعه به نمایندگی های سارا اقدام نمایید.

چنانچه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید و یا برای اطلاع از قیمت ها و لیست نمایندگی های مجاز می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کارشناسان ما آماده ی پاسخگویی به سوالات شما دوستان گرامی خواهند بود.

از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید، از شما سپاسگزاریم

برای دریافت انواع لیست قیمت ها تاسیسات امینکو کلیک کنید

بازرگانی تاسیسات امینکو با ۲۵ سال سابقه ی فروش و تامین تجهیزات ساختمانی ،شیرآلات و تاسیسات این بار با سایت تخصصی فروش محصولات کامل ، برای رفاه حال هموطنان عزیز اقدام به ارائه محصولات با

مناسب ترین قیمت و تنوع کامل و همچنین پشتیبانی آنلاین و گارانتی و لیست قیمت های به روز شرایط را برای تسهیل در امر خرید مشتریان عزیز فراهم کرده است .

خرید شما آغاز تعهد ماست و بر این اساس بازرگانی امینکو با نمایندگی های مجاز فروش شیرگازی سارا،اهارکو،سیتکو.عالی شیر،استارکو،امین،سوگاتی،بوگاتی،…اتصالات گالوانیزه ایرانی وخارجی ،انواع

نوارتفلون،اسیا،دنا،تهران،سیتکو،نوارعایق لوله التن، نیاشیمی …شیرالات برنجی سیتکو،کیزایران،سامین،…کادر مجرب در راستای خریدی بهینه تا پایان انتخاب محصول با شما همراه است .

ارائه پکیج های انتخابی محصولات ساختمانی مناسب با بودجه شما و استاندارد ایمنی محصولات تخصص ماست .

لیست قیمت شیرگازی اذر  لیست قیمت شیرگازی سارا  لیست قیمت شیرگازی اهارکو لبیست قیمت نوارتفلون دنا قیمت نوارتفلون اسیا قیمت شیرفلکه سامین قیمت شیرفلکه کیزایران قیمت شیرگازی استارکو
قیمت شیرگازی عالی شیر77 قیمت شیرگازی سوگاتی  قیمت شیرگازی بوگاتی  قیمت شیرالات رهانه قیمت تفلون مایع فورس قیمت اتصالات گالوانیزه توپی برزیل قیمت شیرخودکارفنری یورک ایتالیا
قیمت شیرالات سیتکو قیمت  اتصالات گالوانیزه چینی قیمت اتصالات جوشی امین قیمت شیرگازی نگین شیرگازی امین نوارتفلون تهران   شیررادیاتورسامین شیررادیاتورگرما

از نکات مهمی که به مشتریان در زمینه خریدشیرالات اتصالات هر نوع محصول کمک می کند اطلاع از قیمت و سایر مشخصات کالای مورد نظر است. در این صورت هر فرد می تواند به راحتی کالاهای مختلف و

کالاهای مشابه از برندهای متفاوت را به دقت با هم مقایسه کند و بهترین انتخاب را انجام دهد.

در شرایطی که مشخصات کالاهای در حال فروش کامل نباشد، ممکن است افراد در انتخاب محصول مناسب خود و خرید آن با مشکلاتی مواجه شوند و در نهایت محصولی که تهیه کرده اند به طور کامل انتظاراتشان

را برآورده نسازد.در همین تاسیسات امینکو به منظور ایجاد شفافیت در زمینه ی قیمت ها، شرایط تخفیفات، ارائه ی اطلاعات کافی و احترام به خریدار گرامی اقدام به ایجاد استارت آپی جدید در عرصه شیرآلات خانگی و صنعتی

نموده و به این شکل فصلی نو در زمینه ی ارائه لیست قیمت، کمترین قیمت و نمایندگی فروش محصولاتی چون شیر گازی سارا،نمایندگی شیرگازی سارا.قیمت کارخانه شیرگازی سارا.خریدشیرگازی
سارا.قیمت شیرگازی سارا.شیرالات گازی سارا.نماینده شیرگازی سارا.شیر گازی عالی، نمایندگی شیرگازی عالی شیر.قیمت شیرگازی عالی شیر.شیرگازی امین .قیمت شیرگازی
امین.نمایندگی شیرگازی امین.شیرالات امین .نوار تفلون آسیا،قیمت نوارتفلون اسیا. نوارتفلون اسیاکویر.قیمت نوارتفلون اسیا. نوار تفلون دنا، نمایندگی نوارتفلون دنا.نوارتفلون
تهران.شیرآلات کیزایران، شیرفلکه کیزایران.شیر گازی استارکو، قیمت شیرگازی استارکو.نمایندگی شیرگازی استارکو.شیرآلات رهانه، شیراطمینان رهانه.نمایندگی شیرالات رهانه.شیرآلات
سیتکو، شیر گازی سوگاتی، شیر گازی بوگاتی، نوارتفلون تهران شیرفلکه سامین.قیمت شیرفلکه سامین و شیرآلات رفیع.شیرگازی اذر.نمایندگی شیرگازی اذر.قیمت شیرگازی
اذر.لیست قیمت شیرگازی اذر.شیرگازی نگین.قیمت شیرگازی نگین.شیرگازی مهشیر.شیریکطرفه فنری یورک.شیرخودکارفنری یورک.شیرگازی اهارکو.قیمت شیرگازی اهارکو.شیررادیاتور
گرما.اتصالات گالوانیزه توپی برزیل.اتصالات توپی برزیل.قیمت اتصالات گالوانیزه توپی برزیل .نمایندگی اتصالات توپی برزیل.اتصالات توبی برزیل.شیرالات بهداشتی وانواع اتصالات
باتشکر ازشماهمکاران  تاسیسات امینکو

در این مجموعه به منظور رفاه حال شما خریداران گرامی سفارشات کلی از ارسال رایگان برخوردار هستند.
همچنین برای اطلاع از هزینه ی ارسال خریدهای جزیی می توانید با کارشناسان ما در مجموعه ی امینکو https://amincoshop.ir در ارتباط باشید.

بازگشت محصول

تمام پرسنل ما در مجموعه ی امینکو به صورت شبانه روزی در تلاش هستند تا بهترین و با کیفیت ترین محصولات به شما خریداران گرامی ارائه دهند.
اما در صورتی که به هر دلیلی قصد دارید کالای خریداری شده را باز گردانید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

گارانتی محصول

یکی از مواردی که می تواند به میزان زیادی خیال خریداران را از مرغوبیت کالا راحت کند، داشتن گارانتی است.

ما در مجموعه ی امینکو به منظور جلب رضایت خریداران، برای تمامی محصولات گارانتی در نظر گرفته ایم، تا به شما اطمینان دهیم کالایی با کیفیت خریداری می کنید.

پرداخت در محل

بهترین شیوه ی پرداخت هزینه ی خریدهای اینترنتی، پرداخت از طریق درگاه اینترنتی است است چرا که هم شیوه ی مطمئنی است هم با سرعت بیشتری انجام می گیرد و می توان آن را از طریق تمام کارت

های بانکی عضو شبکه ی شتاب انجام داد.

اما برای دوستانی که پرداخت در محل را ترجیح می دهند، امکانی فراهم کرده ایم تا بتوانند از این طریق هزینه را پرداخت نمایند.

به منظور انجام این شیوه باید ابتدا اطمینان پیدا کنید که شهر شما یکی از شهرهای تحت پوشش باشد. در این صورت درصد بسیار کمی از قیمت محصول پیش از ارسال دریافت می شود و باقیمانده را می توانید

پس از دریافت محصول مورد نظر، در محل تسویه نمایید. لازم به ذکر است تسویه هزینه ی خرید از طریق دستگاه کارت خوان انجام می گیرد.

ضمانت اصالت

مسلما اصل بودن کالا در هر خرید مهمترین نکته است و برای هر فرد مهم است اطمینان داشته باشد که برای چه کالایی هزینه می کند و از اصالت آن آسوده خاطر باشد.

به همین منظور هر مجموعه باید برای اطمینان دادن به خریدار و جلب رضایت او راهی پیدا کند.

باتوجه به اینکه تاسیسات امینکو ازبرندهای معتبر و شناخته شده استفاده می کنند وکلیه برند ها دارای علامت استاندارد وگارانتی می باشد در هنگام خرید با اعتماد و اطمینان خاطر کامل خرید خود را انجام دهید

و از داشتن اصالت کالای مورد نظر آسوده خاطر باشید

ما در مجموعه ی امینکو amincoshop.ir برای محصولاتمان ضمانت اصالت کالا قرار داده ایم تا شما عزیزان از بابت انتخاب و خرید خاطر جمع باشید.

جهت ارتباط با واحد پشتیبانی و پاسخگویی با شماره تماس های مجموعه به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

پشتیبانی آنلاین

در دنیای امروز خرید اینترنتی بسیار گسترش یافته اما ممکن است نگرانی هایی برای خریدار به وجود آید، نگرانی هایی مانند چگونگی پرداخت هزینه، چگونگی خرید و … . بنابراین یکی از ویژگی های مهم هر

مجموعه، پشتیبانی آنلاین است. وقتی خریدار مطمئن باشد قبل از خرید یا بعد از آن قرار است به تمامی سوالاتش پاسخ داده شود، با خیالی آسوده تر به خرید محصول مورد نیاز خود خواهد پرداخت.

ما در مجموعه ی امینکو به صورت 24 ساعته و در تمامی روزهای هفته آماده ایم تا به تمامی پیشنهادات و سوالات شما دوستان ارجمند در زمینه ی چگونگی خرید کالا، ارسال محصولات و … پاسخ دهیم.

جهت ارتباط با کارشناسان مجرب مجموعه امینکو با خطوط فعال این مجموعه به شماره تماس های زیر تماس حاصل نمایید.
02155695580
02155695581
02155695582
02155695583
02155695584
09357591616
مجموعه ما پذیرای هرگونه پیشنهاد ، انتقاد و پاسخگوی تمامی سوالات شما سروران گرامی می‌باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.