شیر اطمینان سمک شیر شرکت شیر اطمینان سمک شیر

چه کسی می خواهد در زندگی روزمره خود احساس آرامش و امنیت بیشتری داشته باشد ؟ شاید توجه نکرده باشید ولی امنیت سرمایه های انسانی گاهی تنها با کوچکترین کارها نیزتامین می شود . یکی از مهم ترین عواملی که در به دست آوردن این امنیت و جلوگیری از هرگونه مشکلی که آسیب جدی را با خود به همراه دارد , استفاده کردن از شیرآلات بهداشتی و از همه مهم تر دارای استاندارد است . از افتخارات شرکت شیر آلات سمک شیر می توان به این اشاره کرد که اولین تولید کننده شیر اطمینان و شیر آلات ساختمانی در ایران است که دارای گواهی نامه استاندارد در سال 1372 است .

نمایندگی شیراطمینان سمک شیر

شیر اطمینان سمک شیر از لحاظ مشخصات فنی به دلیل دارا بودن استاندارد بالا برای مصارف صنعتی کاربرد دارد . محصول شیر اطمینان نوعی از شیر است که توسط یک فنر بسته شده به محض رسیدن فشار ورودی به یک فشار استاتیکی معین به سرعت باز می شود . ( این حرکت را POP کردن شیر می گویند .ترکیدن ( POPING ) . این شیر یکی از تجهیزات ایمنی در صنعت است که مانع قرار گرفتن لوله ها , شیر آلات مخازن تحت فشار و …… در شرایط فشاری بیش از فشار طراحی شده است . شیر اطمینان SAFETY VALVE یک نمونه از شیر ایمنی یک دریچه تخلیه فشار ( PRV ) است که به طور خودکار , ماده ای را از دیگ بخار , مخزن فشاری سایر سیستم ها آزاد می کند . زمانی که فشار یا دمای بیش از حد از پیش مشخص و تعیین نشده باشد , دریچه ها نوع خاصی از شیر ایمنی فشار هستند . شیر اطمینان سمک شیر دارای انواع  مختلفی از جمله  شیر تخلیه گاز , شیر تخلیه بدون چاهی , شیر تخلیه سطحی , شیر تخلیه پیلوت دار, شیر تخلیه هوا و شیر تخلیه بخار است . مهم ترین عواملی که در انتخاب محصول شیر اطمینان سمک شیر موثر است , محدوده فشار و  جریان جرمی ( مشخصه سایز ) است . ماکزیمم فشار کاری مجاز در این محصول برچهار اصل جنس ,  دماری کاری  , فشار طراحی و نوع فلنج ( کلاس کاری ) استوار است .

لیست قیمت شیر اطمینان سمک شیر

در برخی از این شیرها یک اهرم کمکی دستی وجود دارد که به هیچ وجه نباید وزنه اضافه تری به این شیر متصل کرد . سیالت خورنده و دارای ذرات ساینده می تواند باعث مختل شدن عملکرد این محصول شود , پس باید در استفاده از محصول شیر اطمینان از فیلتر یا مش بندی مناسب استفاده کرد . در صنعت از مخازن تحت فشار به وسیله دریچه اطمینان باید محافظت شود . دریچه ها ی شیر اطمینان سمک شیر را باید طوری انتخاب کرد که در صورت برهم خوردن این تعادل در فشار مخزن , شیر اطمینان باز شده و مقادیر اضافی مایع یا گاز را خارج کنند به این دلیل که بر اثر برهم خوردن این تعادل امکان اتش سوزی و یا انفجار موجود دارد , باید این شیر ها به صورتی انتخاب شوند که نه فقط در فشار معینی باز گردند بلکه ظرفیت آن را داشته باشند تا مقدار زیادی مایع یا گاز داخل مخزن را که در اثر حرارت تغییر حالت داده است را به خارج منتقل کند . شیر اطمینان برند سمک شیر در فشاری حدود 10% بیشتر از فشاری که مخزن باید نگه دارد , دربالاترین فشاری که مخزن تحمل می کند طراحی می شوند . شما می توانید از شیر اطمینان به عنوان وسیله ای مناسب در جلوگیری از ازدیاد فشار ناگهانی در موتورخانه ها , کارخانه ها و به طور کلی انواع سایت ها ی صنعتی و برای انواع سیالات از قبیل گاز , بخار , آب و هوای فشرده مورد استفاده قرار می گیرد . در برنامه ریزی شیرهای اطمینان  سمک شیرOver pressure  به عنوان بالاترین فشار  و Blow down  به عنوان پایین ترین فشار استفاده می شود , که این مقادیر وابسته به نوع سیستم انتخاب شده طراح متغیر بوده و به طور مثال می تواند به ترتیب 3% و 4% انتخاب شود . در این نوع محصول از ورق آلومینیومی و ورق گالوانیزه برای قسمت های مختلف شیر اطمینان استفاده می شود . سنسور حرارتی آن از لوله مسی تولید شده است . واشر آب بندی NBR باعث بالابردن کیفیت آن می شود . تمام این ویژگی های منحصر به فرد است که شیر اطمینان سمک شیر را  از سایر برندها متمایز می سازد و از مهم ترین آن ها در هنگام نصب , بهداشتی بودن آن است که قبل از نصب آن از تمیز بودن داخل لاین  اطمینان حاصل می نمایند که آن را با آب یا بخار شست و شو می دهند و به طوری نصب می کنند که کم ترین نشتی بخار را داشته باشد و به وسیله هوا , آب و بخار آن را تست می کنند .  با توجه به خطراتی که فشار بالا تر از فشار طراحی شده , ازنظر امنیت و جانی می توانند به وجود آورند , لازم است بدانید از شیر اطمینان بجا و مناسب  استفاده کنید . هنگام تست این محصول از تجهیزات ایمنی نظیر دستکش , گوشگیر و عینک استفاده کنید . هزینه این کار در مقایسه  با این که بهترین  و با کیفیت ترین محصول را خریداری می کنید , بسیار مناسب و به صرفه است پس در انتخاب خود دقت کنید و بهترین ها را از دست ندهید .

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *