شیر فلکه آتش نشانی قیمت

شیر فلکه آتش نشانی قیمت

شیرالات از جمله وسایلی می باشند که داری قدمتی طولانی هستند.در گذشته های نچندان دور نیز از شیرالات برای کنترل جریانات لوله ها استفاده می کردند.شیرالات در آن زمان تنها برای قطع و وصل کردن جریان لوله ها مورد استفاده قرار می گرفتند.اما امروزه با پیشرفت صنعت شیرالات توانایی های این محصول نیز پیشرفت چشمگیری داشته است و یکی از پر مصرف ترین شیر در صنایع تاسیسات ساختمانی و صنعتی شیر فلکه می باشد.

شیر فلکه آتش نشانی از جمله پرمصرف ترین شیرهای در صنایع تاسیسات ساختمانی و صنعتی می باشد. که در لوله کشی آبرسانی، فاضلابی و نفت و گاز کاربرد گسترده ای دارند.

شیر فلکه آتش نشانی در سایزهای مختلف تولید و عرضه می شود. مهم ترین کاربرد این شیر فلکه ها تنظیم جریان سیال می باشد.

وجود شیر فلکه آتش نشانی در جعبه فایر باکس جهت گرفتن تاییدیه آتش نشانی در ساختمان نوسازی در کنار تجهیزات اطفاء حریق الزامی می باشد.

جنس برنجی شیر فلکه آتش نشانی سبب می شود که این شیرها ضد زنگ بوده و دارای عمر بالایی باشند . جنس بدنه ، میله محوری و کلاهک شیر فلکه آلیاژ برنجی می باشد که در جهت عقربه های ساعت به وسیله دست باز و بسته می شود.

شیر فلکه آتش نشانی در نواحی مختلفی نصب می شوند که در مواقع لزوم جهت برداشت آب استفاده می شود .

قیمت شیر فلکه آتش نشانی

شیر فلکه آتش نشانی در دو نوع ایستاده (روی زمین(  و زاویه دارتولید می شود. شیر فلکه نوع ایستاده در شهر و محوطه های صنعتی و اماکن مورد نیاز بر روی شبکه های آبرسانی شهری و اضطراری تحت فشار نصب می شود. که دارای حداقل یک دهانه گیرنده و سه دهانه دهنده آب در اندازه های مختلف می باشد این نوع شیر دارای بخش فوقانی خارج از سطح زمین و امکان اتصال مستقیم شلنگ آتش نشانی به خروجی 5/2 3 اینچ یا خروجی 4 اینچ آن وجود دارد. که نوع یاد شده در بالا شیر فلکه ایستاده با محفظه خشک می باشد در نوع شیر فلکه ایستاده با محفظه تر کل محفظه آن همواره پر از آب می باشد دارای شیر اصلی نمی باشد و به جای آن هر کدام از خروجی ها دارای شیر جداگانه می باشد.

به طور کلی استانداردهای شیر فلکه آتش نشانی شامل موارد زیر می باشد:

  1. شیر قطع و وصل جداگانه یا بلافاصله پس از فلنج شیر آتش نشانی متصل شود.
  2. کلیه شیرهای آتش نشانی از جمله زمینی یا ایستاده متصل به شیر باید دارای یک شیر قطع و وصل جداگانه باشد.
  3. محل نصب شیر آتش نشانی باید دارای زیرسازی مناسبی باشد تا از نشست شیر جلوگیری شود.
  4. جهت زهکشی در هنگام اجرای زیرسازی در محل تخلیه محفظه شیر مقداری مصالح سنگی درشت ریخته شود.
  5. در هنگام آزمایش خط لوله شیر آتش نشانی نباید تحت فشار تست خط لوله قرار گیردو در هنگام تست باید توسط شیر قیطع و وصل اضافی جریان ورودی به شیر آتش نشانی قطع باشد.
  6. از شیر با تخلیه خودکار در مناطقی که سطح آب زیرزمینی بالاتر از محل تخلیه ایستاده است استفاده می شود
  7. رنگ آمیزی خارجی شیر آتش نشانی یکی از رنگ های زرد، نارنجی، و یا قرمز باشد که در شب و روز قابل رویت باشد. که رنگ قرمز در استاندارد ایران توصیه می شود.

خرید شیر فلکه آتش نشانی

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *