شیر فلکه سوزنی کیز ایران

شیر فلکه سوزنی کیز ایران

در این مقاله قصد داریم نگاهی مختصر به شیر فلکه سوزنی بیاندازیم.

ابتدا به چیستی شیرفلکه سوزنی می پردازیم و در ادامه مطلب به جوانب دیگر آن اشاره می کنیم.

شیر فلکه سوزنی که به شیر گلوب ولو و یا کروی معروف می باشد حرکتش به صورت خطی است و جریان سیالات را قطع و وصل و کنترل می نماید.

این شیر با عملکردی ساده و با چرخاندن هندویل شیر میزان جریان سیال را نمظیم می کند، باز و بست شیر فلکه سوزنی به دو صورت دستی و خودکار که به صورت الکترونیکی، پنوماتیک، یا هیدرولیک می باشد امکان پذیر است.

شیرفلکه سوزنی با عملگر خودکار در تاسیسات صنعتی بیشترین کاربرد را دارد اما برای امورات دیگر به طور متدوال از شیر فلکه سوزنی که به صورت دستی باز و بسته می شود استفاده می کنند.

شیر فلکه سوزنی کیز ایران

عملکرد شیر فلکه سوزنی

هنگامی که سیال در حرکت می باشد و قصد بستن آن را دارید با چرخاندن فلکه دیسک در مسیر سیال قرار می گیرد و مسیر حرکتش را مسدود می کند، می توان از مزیت های این شیر مقاومت در برابر فرسایش دیسک و آب بند را نام برد.

در بعضی از سیستم هایی که افت فشار برایشان یک نوع کنترل سیال محسوب می شود نباید از شیر فلکه سوزنی استفاده نمود چرا که شیر سوزنی نسبت به سایر شیرها نظیر کشویی، پروانه ای، توپی و… افت فشار بالایی دارد.

با توجه به اهمیت بالای شیر فلکه سوزنی باید در انتخاب برند تولید آن دقت کنید، ما به شما برند کیز ایران را معرفی می کنیم، این مجموعه از نمونه تولید کنندگان داخلی می باشد که شیرآلات خود را مشابه به شیرآلات خارجی تولید نموده و در رقابت به آن ها پرداخته است.

پس جای پرداخت هزینه های گزاف برای شیرآلات خارجی، محصولات شرکت کیز را برای خرید انتخاب کنید که هم مقرون به صرفه باشد و هم بسیار با کیفیت.

کارخانه تولیدی شیر فلکه سوزنی کیز ایران

در سال 1363 کارخانه کیز ایران توسط مدیرانی پر تلاش تاسیس گردید و طی سالیان متمادی و با تلاش های بی وقفه لا تولید بهترین نوع شیرآلات پا به عرصه ی رقابت گذاشت و خود را در میان سایر رقبا به عنوان برترین تولید کننده معرفی نمود و جوایز متعددی را در راستای تولیدات با کیفیت دریافت کرد.

کارخانه کیز ایران شایسته ترین قیمت را برای شیرآلات تولیدی در نظر گرفته است.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.