شیر ویفری اهرمی

شیر ویفری اهرمی

شیر های ویفری اهرمی از قبیل شیر هایی هستند که جریان ورودی و خروجی از آن ها توسط یک دسته بلند یا به اصطلاح اهرم که در بالای آن­ ها تعبیه شده است قطع و وصل می گردد و می توان با کم و زیاد کردن میزان عبوری، دبی و جریان سیال را کنترل کرد. کلاچ تعبیه شده روی دسته اهرمی، موجب ثابت شدن و قفل شدن اهرم در جای خاص مورد نظر کاربر می شود. با شرایط خاص (سرعت های زیر 1 m/s) می توان از این شیر به عنوان کنترل جریان سیال استفاده نمود.

شیر ویفری اهرمی قیمت

در سایر موارد لازم است شرایط کاری، نوع سرعت و فشار و دمای کاری سیال را با شرکت تولید کننده شیر ویفری اهرمی در میان بگذارید. این شیر ها احتیاج به واشر آب­بندی ندارند و استفاده از واشر آب­بندی عملکرد شیر را مختل می کند. در واقع مقطع U شکل لاستیک آب­بندی داخل بدنه شیر نیاز به واشر آب­بندی بین شیر و فلنج های مقابل را مرتفع می کند و موجب عایق نمودن سیال از بدنه شیر می گردد. این شیر برای نصب بین فلنج هایی مناسب است که سوراخکاری آن ها مطابق استاندارد DIN EN 1092-1 بوده و فشار کاری سیستم تا فشار 16 بار باشد. دمایی که این نوع از شیرآلات صنعتی تحمل می کنند تا 120 درجه سانتی گراد است. طراحی این شیر به گونه ای است که پروانه در موقعیت باز، کاملاً در وسط قرار می گیرد و بهترین شرایط را برای عبور جریان با کمترین افت فشار فراهم می کند. جنس این شیر ها می تواند از انواع چدن، فولاد، آلومینیوم و استیل باشد. کلیه قطعات شیر ویفری اهرمی توسط رنگ اپوکسی پودری آبی به روش الکترواستاتیک پوشش داده می شوند که از این شیر در برابر خوردگی و پوسیدگی محافظت می کند.

شیر های ویفری اهرمی جزء پر کاربرد ترین شیر هایی هستند که در صنعت نفت و پتروشیمی از آن ها استفاده های زیادی می گردد. همچنین استفاده از این نوع شیر برای موتورخانه های ساختمانی و صنعتی نیز توصیه می گرد، به دلیل اینکه برای جریان آب با دمای بالا مناسب است و نسبت به مدل کشویی حجم کمتری را اشغال می کند و قیمت پایین تری دارد. از طرفی دیگر این شیر ها برای قطع و وصل و کنترل سیال در صنایع آب و فاضلاب، شبکه های آتش­نشانی و شبکه های توزیع آب مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید شیر ویفری اهرمی

از مزایای شیر ویفری اهرمی می توان به افت فشار کم، آب­بندی مناسب از هر دو سمت پروانه، تعویض آسان لاستیک آب­بندی داخل بدنه، امکان نصب شیر در تمامی حالت های افقی، عمودی و مایل اشاره نمود. همچنین ضخامت کم این نوع شیر که مطابق با استاندارد ISO 5752 سری 20 و یا EN 558-1 سری 20 می باشد شیر هایی با وزن کم و ابعاد کوچک به وجود آورده که مشکلات نصب، انبارداری و حمل و نقل را به حداقل می رساند.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *