شیر و زانو تکسا

شیر و زانو تکسا

یکی از محصولات تولید شده توسط گروه صنعتی شیرآلات تکسا شیر زانویی رادیاتور شوفاژ می باشد که با استفاده از ماشین آلات به روز و کیفیت بالا در این کارخانه در حال تولید می باشد که از جمله موارد پر مصرف در قسمت سیستم گرمایش ساختمان ها می باشد.

گرمای رادیاتور به وسیله آب گرم در حال جریان در مسیر لوله ها وارد شده به داخل رادیاتور هاست که قابلیت تنظیم درجه گرما دارد. هر رادیاتور شوفاژ با ورود آب گرم و خروج آب گرم تنظیم گرمای شوفاژ را انجام می دهد که یک شیر برای تنظیم گرما در بالای رادیاتور و شیر پایین رادیاتور شوفاژ برای تنظیم خروج آب رادیاتور می باشد.  شیر رادیاتور شوفاژ به سه دسته تقسیم می شود که شامل شیر سوپاپ دار، شیر ترموستات است و عموماٌ دو شیر استفاده می شود که یک شیر برای ورود آب گرم در بالای رادیاتور و شیر پایین رادیاتور برای خروج آب گرم رادیاتور تعبیه شده است.

شیر زانو تکسا

 

نحوه کار کردن رادیاتور شوفاژ پکیج دیواری

با لوله کشی ساختمان و لوله پکیج دیواری به نوعی آب سرد در مسیر خود به سیستم پکیج می رسد و پکیج با گرم کردن آب آنرا وارد رادیاتور ها می کند که همین باعث ایجاد گرمای داخل خانه می شود. اما برای گرمایش بهتر نیاز است که یک شیر خروجی آب گرم وجود داشته باشد که در پایین پنل رادیاتور وجود دارد که با هر بار رفت و برگشت آب گرم گرمای رادیاتور ها بیشتر شود.

شیر برگشت رادیاتور یا شیر زانویی گروه صنعتی تکسا به این روش عمل می نماید:

شیرهای پایین رادیاتور به شیر زانویی معروف هستند که شیر برگشت رادیاتور نامیده می شوند. وظیفه این شیر خروج آب گرم می باشد. به طور معمول همیشه شیر خروجی رادیاتور به طور کامل باز است ولی با کم کردن آن باعث خواهید شد که آب ورودی رادیاتور های دورتر زودتر برسد و به نوعی باعث افزایش گرمای داخل خانه شوید.

معمولاٌ شیر پایین رادیاتور یا شیر برگشت رادیاتور در قسمت پایین شیر ورودی رادیاتور قرار می گیرد اما امکان نصب شیر در قسمت دیگر رادیاتور نیز وجود دارد که در سمت پایین آنطرف رادیاتور می باشد که معمولاٌ در این حالت عملکردی بهتر دارد با این تفاوت که در زمان لوله کشی می بایست از اندازه رادیاتور شوفاژی که قرار است نصب گردد لوله کش اطلاع داشته باشد که در مکان دقیق آن نسبت به قرارگیری لوله برگشت اقدام نماید که معمولاٌ از این روش استفاده نمی شود.

در صورت سرد بودن رادیاتور مسلماٌ با هواگیری شوفاژ می توانید مشکل را حل کنید. اما اگر تنها یک رادیاتور کاملاٌ سرد باشد و دیگر رادیاتور ها چنین مشکلی نداشته باشند ممکن است شیر پایین رادیاتور هرز شده باشد و مشکل داشته باشد.

 

قیمت شیر زانو تکسا

[تعداد: 5    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *