شیر پروانه ای لاگ فاراب

شیر پروانه­ای لاگ

تاریخچه ساخت شیر پروانه ای حدوداً به دو قرن پیش باز می گردد. در دهه 1870 برای کنترل جریان هوا و بخار در فن ها و توربین ها از شیرهای پروانه استفاده می شد. شیر های پروانه‌ای نوعی از شیر های صنعتی می‌ باشند که حرکت ربع‌گرد چرخشی داشته و برای راه‌اندازی، توقف و تنظیم جریان در صنعت مورد استفاده قرار می ‌‎گیرند. این نوع از شیر ها سرعت عمل بالایی دارند. چرخش نود درجه‌ای دستی شیر می‌تواند شیر را به طور کامل باز و بسته کند. این شیرها معمولا از متریال چدنی ساخته می شوند و علت نام گذاری آن ها بر اساس عملکرد دیسک است.

خرید شیر پروانه ای لاگ فاراب

شرکت فاراب شیر پروانه ای لاگ را با فشار کاری 16 بار و با طراحی مطابق استاندارد ملی و بین المللی تولید می کند. شیر پروانه ای لاگ فاراب با بدنه چدن داکتیل و با رینگ آب­بندی (لاینر) می باشد. شیر پروانه ای لاگ دور بدنه خود لاگ ‌هایی برآمده دارد که محل اتصال پیچ‌ های خط لوله و بدنه است و نسبت به نوع ویفری اتصال بهتر و در نتیجه آب بندی بیشتری را فراهم می‌کند. مشخصات شیر پروانه ای لاگ در اکثر موارد ‏شبیه شیرهای ویفری عادی می باشد که عملگر آن ها می تواند اهرمی، گیربکسی و یا برقی باشد. ‏قطع و وصل و تنظیم جریان (فشار ، دبی) وظیفه این شیر می باشد.‏ در این مدل بسته شدن یک سمت بدون اینکه به سمت مخالف تأثیری داشته باشد ممکن است. این مدل با کانکشن های رزوه ای، فلنجی و جوشی ساخته شده است. همچنین لازم است توجه داشته باشید که برای تمیز سازی، بازرسی و تعمیر یا تعویض این مدل نیازی به قطع کل سیستم نیست در حالی که در مدل ویفری باید کل سیستم را متوقف کرد.

شیرهای پروانه‌ای لاگ به دلیل فشرده ‌بودن و وزن پایین در طراحی برای سرویس‌هایی که نیاز به شیرهای بزرگ دارند مناسب می‌باشند، زیرا در مقایسه با دیگر انواع شیر های پروانه ای فضای کمتری را اشغال می‌کنند. به دلیل عملکرد سریع، نیاز به زمان کمتری برای باز و بسته کردن دارند. هزینۀ تعمیر آن ها در مقایسه با دیگر انواع مشابه پایین‌تر است. همچنین افت فشار در این شیرها کم است و با نشیمن‌گاه غیر فلزی خود می‌توانند در جریان‌ هایی که حامل مواد شیمیایی یا خورنده می‌باشند استفاده شوند. جنس این شیر نیز از نوع فولاد زنگ نزن می باشد و در برابر خوردگی مقاوم است.

‎ شیر پروانه ای لاگ در مواردی همچون آب ، فاضلاب، تأسیسات حرارتی و برودتی، نفت و پتروشیمی و سایر مصارف مشابه صنعتی و ساختمانی کاربرد دارد.

لیست قیمت شیرآلات فاراب

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *