شیر گازی استاندارد خرید شیر گازی استاندارد

شیر گازی استاندارد

امروزه برای پیشرفت ساختمان سازی باید به نکات مهمی توجه کرد که یکی از این موارد مهم ، صنعت شیرآلات می باشد که توانسته است به عنوان تولید کننده گام بلندی در زمینه ساختمان سازی بردارد .

در صنعت شیرآلات به شیر گازی استاندارد توجه ویژه ای می شود ، نام دیگر شیر گازی استاندارد ، شیر توپی می باشد که کاربرد فراوانی دارد .

شیر گازی استاندارد دارای یک بدنه است که از متریال برنج تولید شده و دارای یک دسته با روکش پلاستیکی قرمز رنگ می باشد ، روکش دسته از مواد با کیفیت تشکیل شده تا در برابر حرارت مقاوم باشد ، قرمز رنگ بودن این دسته نشان داز این موضوع می باشد که در لوله کشی های گاز مورد استفاده قرار میگیرد .

شیر گازی استاندارد پیچیدگی خاصی ندارد و به راحتی می توان با آن کار کرد ، این شیر می تواند میزان حرارت تا 400 درجه سانتی گراد را تحمل نماید .

شیرگازی استاندارد

نحوه عملکرد شیر گازی استاندارد

شیر گازی استاندارد دارای یک توپی می باشد که در درون بدنه خود جا داده است ، این پوپی با حرکت اهرم که روی بدنه قرار گرفته  ، باز و بسته شدن شیر گازی استاندارد را بر عهده دارد ، برای قطع و وصل کردن جریان سیالات در لوله ها از شیر گازی استاندارد استفاده می کنیم .

انواع شیر گازی استاندارد

. شیر گازی دسته اهرمی

. شیر گازی دسته خروسکی

. شیر گازی قفل کننده

در صنعت گاز به دو روش از شیر گازی استاندارد استفاده می کنند که عبارت است از :

. کنترل مستقیم

. کنترل از راه دور

همانطور که در مبحث بالا گفته شد شیر گازی استاندارد از آلیاژ برنج تولید می شود که در سایزهای مختلف در به بازار عرضه می شوند .

اندازه های شیر گازی استاندارد

. 8/3 اینچ

. 4/1 اینچ

. 2/1 اینچ

4/3 اینچ

نام شرکت هایی که نشان استاندارد ملی را برای تولید شیر گازی استاندارد دریافت کرده اند ، به شرح ذیل می باشند :

. شرکت تولیدی شیر گازی ایران

. شرکت تولیدی شیر گازی سارا

. شرکت تولیدی شیر گازی استارکو

. شرکت تولیدی شیر گاز اصفهان

این شرکت ها با تولید شیر گازی استاندارد و با کیفیت توانسته اند ، بهترین نوع شیر آلات را راهی بازار نمایند .

همان طور که گفتیم شیر گازی استاندارد جز اساسی ترین اجزای خطوط لوله نفت و گاز و آب و .. می باشند ، در اینجا به بهترین نوع شیر گازی استاندارد می پردازیم .

شیر گازی یا توپی  ball valve که با متریال متفاوت تولید شده است کاربرد زیادی پیدا کرده است ، این شیر گازی استاندارد از برنج تولید شده است که دارای دنده ای NPT می باشد ، این دنده ها به طوری طراحی شده اند که با تمام سر دنده های موجود در بازار سازگاری دارند .

این مدل شیر گازی استاندارد مانند سایر شیرهای گازی به صورت ربع گرد باز و بسته می شوند و جریان سیالات را قطع و وصل می نمایند .

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.