شیلنگ فن کویل

شیلنگ فن کویل

شیلنگ لوله ای تو خالی و انعطاف پذیر است که برای حمل سیالات از یک محل به محل دیگر طراحی شده است. در میان شیلنگ های موجود در بازار شیلنگ های فن کویل یکی از مهم ترین قطعات هستند و به منظور اتصال فن کویل به خط لوله کشی به خصوص در فضا های محدود بسیار مناسب هستند. شیلنگ های فن كوئل در نوع های حصيری با روكش استيل، آكاردئوني از جنس استنلس استيل و لاستيكی در بازار موجود مي باشد. از متداول ترين شلنگ های فن كوئل، شیلنگ فن كوئل حصيری با روكش استنلس استيل به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن آن مي باشد. ساختار بسیار انعطاف پذیر شیلنگ های فن کویل سبب می شود تا به آسانی نصب شوند. جذب لرزش ها و انباسط و انقباض، انعطاف پذیری در تمامی جهات و ظاهر زیبا به دلیل استفاده از فولاد زنگ ناپذیر در ساخت آنها خصوصیات اصلی این شلنگ ها می باشد.

شیلنگ فن کوئل

شلنگ های فن کویل می توانند عایق دار یا بدون عایق باشند. استفاده از شلنگ های عایق دار در سیستم های سرمایشی و گرمایشی به منظور پیشگیری از تعریق بر روی لوله توصیه می شود. همچنین انتخاب عایق با ضخامت مناسب عمر سیستم را افزایش داده و با جلوگیری از هدر رفتن دما راندمان سیستم را افزایش می دهد. این شیلنگ ها تا فشار ۲۰ بار و دمای منفی ۳۰ تا مثبت ۱۱۰ را به راحتی تحمل می‌کنند.

وقتی از شلنگ فن کویل استفاده می شود عمر سایر قطعات موجود در سیستم به دلیل امکان اعمال دقت بالا در نصب سیستم افزایش یافته و خطاها کمتر می شود. به شدت توصیه می شود نصب کلیه قطعات مطابق با استاندارد تولید کننده انجام شود تا از ایجاد صدمات احتمالی به کل سیستم یا عدم کارآیی پیشگیری شود. همچنین تقدم و تأخر در نصب قسمت های مختلف شیلنگ بسیار مهم است. به منظور جلوگیری از پیچش شیلنگ، قسمت شش گوش انتهایی شیلنگ باید با یک آچار نگه داشته شود و سپس مهره محکم شود. همچنین به منظور آب بندی کامل از واشر و نوار تفلون استفاده شود.

قیمت فروش شیلنگ های فن کویل پایین بوده و هزینه نصب کمی دارند. همچنین قابلیت اتصال سریع و آسان آن ها یکی از دلایل رواج استفاده از این نوع شیلنگ می باشد.

خرید شیلنگ فن کوئل

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *