قیمت اتصالات لوله گالوانیزه

قیمت اتصالات لوله گالوانیزه

جهت انتقال سیالات لوله و اتصالات از مصالح و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که هر دام دارای محاسن و معایبی می باشند. یکی از آنها اتصالات آهنی می باشد که مورد استفاده قرار می گرفته که به دلیل رویارویی با اکسیژن موجود در محیط و انتقال سیال از داخل آن تاثیرات منفی بر روی آن به وجود می آمد و موجبات پوسیدگی و تخریب آن به وجود می آمد.اما امروزه برای جلوگیری کردن از این اتفاق و افزایش طول عمر آهن از عمل گالوانیزاسیون استفاده می شود.

یکی از بهترین راه حل های ارائه شده برای این مشکل آبکاری سطح فولاد با لایه ای فلز روی است. این لایه نازک از فلز روی، مانند سپری از فولاد در برابر اکسیداسیون و خوردگی محافظت می کند. به عمل پوشش دهی فولاد با فلز روی گالوانیزاسیون می گویند. فلز روی خالص در واکنش با اکسیژن تولید روی اکسید می کند. این روی اکسید با CO2 واکنش داده و روی کربنات بدست می آید. روی کربنات همان سپر دفاعی فولاد در برابر اکسیداسیون و خوردگی است. از آنجاییکه از لحاظ شیمیایی فلز روی فعال تر از فولاد است حتی در صورت خراشیده شدن این لایه محافظ و قرار گیری فولاد در معرض اتمسفر نیز به لطف پدیده خوردگی گالوانیک این فلز روی است که دچار خوردگی خواهد شد و فولاد محفوظ می ماند.در ضمن فولاد گالوانیزه قابل جوشکاری است اما باید از دود سمی حاوی روی پرهیز کرد. از فولاد گالوانیزه می توان تا دمای 200 درجه سانتی گراد استفاده کرد. اما در دمای بالاتر از 200 درجه سانتی گراد لایه فلز روی از بین می رود.

قیمت اتصالات لوله گالوانیزه

لوله کش های متخصص معمولاٌ به قدری در کار خود حرفه ای هستند که تنها با نگاه کردن به مسیر لوله کشی می توانند تشخیص دهند به چه نوع اتصالات لوله کشی نیاز می باشد. مهم ترین و کاربدی ترین اتصالات لوله کشی که معمولاٌ در ساختمان از آن زیاد استفاده می شود را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

زانوهای مساوی گالوانیزه دنده ای، زانوهای تبدیلی گالوانیزه دنده ای، سه راهی مساوی گالوانیزه دنده ای، سه راهی نا مساوی (تبدیلی) گالوانیزه دنده ای،  بوشن های کوتاه و بلند گالوانیزه دنده ای، تبدیل های گالوانیزه دنده ای، مهره ماسوره گالوانیزه دنده ای، رایزر های گالوانیزه دنده ای، توپیچ روپیچ گالوانیزه دنده ای، فلنچ های گالوانیزه دنده ای و ….این اتصالات به صورت کاملاٌ نر، کاملاٌ ماده و یا نر و ماده موجود می باشد که در ایران معمولاٌ در سایزهای 4/1 تا 6 اینچ موجود می باشد.

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه ایرانی

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *