قیمت لوله مانیسمان رده 20

لوله مانیسمان رده 20

این مدل لوله کاملا یکدست و یکپارچه می باشد و روی بدنه آن هیچ درز و جوشی وجود ندارد به این جهت به آنها لوله بدون درز، بدون جوش و یا سیم لس (seamless) گفته می شود.

مراحل ساخت لوله مانیسمان رده 20 به این صوراست که:

  • ایتدا شمش را به عنوان مواد اولیه انتخاب می کنند.
  • سپس شمش را حرارت می دهند.
  • در ادامه با سمبه ها و قالب مخصوص شکل می دهند.
  • در نهایت برای در آوردن سایز دقیق و اندازه مورد نظر تحت نورد و کشش قرار می دهند.

کلمه رده که در ایران رایج شده است برای معرفی ضخامت و وزن لوله به کار گرفته می شود و یا می توان گفت معادل اسکجول لوله می باشد که به عنوان معیاری برای مشخص کردن ضخامت و O.D جدار لوله ها به کار گرفته می شود.

پیدایش لوله مانیسمان (mannnesmann pipe) به اواخر قرن نوزدهم در آلمان توسط شخصی به نام مانیسمان بر می گردد که با ابداع آن لوله مانیسمان را به بازار جهانی آهن آلات معرفی کرد، باید گفت نام انتخابی مانیسمان برای لوله های بدون درز از مخترعشان گرفته شده است.

این لوله به علت مقاومت بالایی که دارد دارای اهمیت بسیاری بوده و مورد توجه متقاضیان زیادی قرار گرفته است، پس با این اوصاف در مکانهایی که نیاز به استحکام بالا باشد از لوله مانیسمان استفاده می شود.

تفاوت لوله مانیسمان رده 20 و لوله مانیسمان رده 40

ضخامت لوله مانیسمان رده 20 از ضخاامت لوله مانیسمان رده 10 بیشتر بوده و از ضخامت لوله مانیسمان رده 40 کمترمی باشد، همچنین این لوله نسبت به لوله رده 40 وزن کمتری دارد و به دلیل اینکه قابلیت فشاری پایین تری نسبت به لوله مانیسمان رده 40 دارد از آن کمتر استفاده می شود.

این مدل لوله در کارخانه های داخلی و خارجی مختلفی مانند چین، روسیه، اوکراین و… با سایزهای 2/1 اینچ تا 120 اینچ و متراژ 6 تولید می گردد.

روند قیمت گذاری لوله مانیسمان رده 20 تحت تأثیر عواملی همچون، سایز و ضخامت لوله مانیسمان، کشورهای مختلف و برندهای متفاوت تولید کننده لوله مانیسمان، روشهای مختلف تولید لوله مانیسمان، کاربرد خاص لوله مانیسمان، رده و متراژ لوله مانیسمان قرار می گیرد که با توجه به آنها با قیمتهای متفاوتی به بازار عرضه می گردد.

که در برندهای خارجی و وارداتی باید تورم بالا، نرخ ارز، شوک سیاسی و… را نیز برای قیمت گذاری اضافه کرد.

لوله مانیسمان رده 20
قیمت لوله مانیسمان رده 20
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.