لوله فولادی بدون درز

کاربرد لوله فولادی بدون درز

لوله فولادی به دو صورت درزدار و بدون درز تولید می شود که ما در این مقاله قصد دارایم مطالبی را برای آشنایی بیشتر شما با لوله فولادی بدون درز ارائه دهیم.

لوله مانیسمان، لوه بدون جوش، لوله سیم لس نامهای دیگر لوله فولادی بدون درز می باشند که طرفداران بسیاری را بخاطر استحکام بالایشان نسبت به لوله های درزدار دارند.

این مدل لوله که فلزی می باشد از آلیاژ کرین استیل یا فولادی ، استنلس استیا یا فولاد ضد زنگ تولید می شود.

فرآیند تولید لوله فولادی بدون درز به این صورت است که پروفیل و یا شمش توپر را به وسیله سمبه حفره ای که از حرارت سرخ شده از میان تهی می کنند، در مراحل تولید هیچ درز و جوشی صورت نمی گیرد و کاملا یکدست و یکپارچه می باشد.

زمانی که لوله فولادی بدون درز آماده می شود به روش هیدرواستاتیک مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرد و اگر نیاز باشد پوشش لازم انجام داده می شود.

انواع لوله های فولادی بدون درز

لوله مانیسمان یا لوله فولادی بدون درز API5L، لوله مانیسمان یا لوله فولادی بدون درز کربن استیل A106، لوله مانیسمان یا لوله فولادی بدون درز A53.

همانطور که گفتیم این نوع لوله کاملا بدون جوش و درز می باشند و با یک لایه لاکی پوشش داده می شوند و اگر نیاز باشد آن را با روش سند بلاست، گالوانیزه می کنند.

اولین بار لوله فولادی بدون درز توسط شخص بنام مانیسمان در سال 1886 در آلمان تولید شد، به همین دلیل نام مانیسمان بر روی آنها ثبت گردید.

مزیتهای لوله فولادی بدون درز

  • به دلیل نداشتن جوشکاری بر بدنه مقاومت مکانیکی بالایی دارد.
  • در برابر فشار بالا نسبت به لوله درزدار مستحکم است.
  • در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی مقاوم می باشد.
  • دیواره ضخیم تری را نسبت به لوله درزدار، دارا می باشد.
  • مقاومت بالایی در برابر حرارت بالا دارد.
  • در شرایط خمش استحکام بالایی از خود نشان می دهد.

 

لوله فولادی بدون درز به علت اینکه با روش جوشکاری ورق فولادی تولید می گردد نمی تواند در صنایع مختلف دارای فشار بالا همچون: صنایع پالایشگاهی، انتقال نفت و گاز، سیلندرهای هیدرولیک، مبدلهای حرارتی،  دیگهای بخار و صنایع خودرو سازی مورد استفاده قرار بگیرد و نیاز آنها را برطرف کند.

اما در بسیاری از مصارف همچون: تولید، تجاری، صنعتی و عمومی  کارایی دارد.

لوله فولادی بدون درز در سایزهای 1 اینچ تا 6 اینج با گریدهای مختلف تولید می گردد.

لوله فولادی بدون درز
لوله فولادی بدون درز
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.