لوله گالوانیزه مانیسمان

معرفی لوله گالوانیزه مانیسمان

لوله های فولادی در انواع مختلف و متنوعی طراحی و تولید می گردند، مانند: لوله های درزدار و لوله های بدون درز و یا مانیسمان، که تفاوت این دو مدل لوله در سطح آنها می باشد به این صورت که در لوله درزدار بر روی سطحش درز و جوش وجود دارد اما بر روی لوله مانیسمان هیچ درز و جوشی وجود ندارد و کاملا صاف و یکدست می باشد.

از آنجایی که لوله مانیسمان بخاطر یکپارچگی بودن مقاومت و استحکام بالایی دارد بشترین استفاده از ان صورت می گیرد، این مدل لوله در اواخر قرن نوزدهم میلادی به بازار فولاد جهان توسط فردی به نام مانیسمان در آلمان معرفی گردید.

با تولید این لوله خطوط لوله های انتقال سیالات ایمن تر شده و بهره وری بیشتری صورت گرفته شده است.

لوله مانیسمان در انواع مختلفی تولید می گردد که ما در این مقاله به تعریفی از لوله گالوانیزه مانیسمان می پردازیم.

زمانی که عمل گالوانیزاسیون بر روی لوله بدون درز صورت می گیرد به آن لوله گالوانیزه مانیسمان به وجود می آید، این عملیات به این شکل است که لایه ای به عنوان پوشش که در آن مقداری آهن به کار برده شده است روی لوله قرار می گیرد تا مقاومت آن را در برابر شرایط های مختلف بالا ببرد.

همچنین گالوانیزاسیون لوله علاوه بر ایجاد استحکام بالا باعث می شود تا مقاومت شیمیایی لوله گالوانیزه مانیسمان بالا رفته و در برابر خوردگی و پوسیدگی و زنگ زدگی از خود مقاومت نشان دهد.

در لوله هایی که از آلیاژ آهن به مقدار زیاد استفاده شده است عمل گالوانیزاسیون به طور حتمی صورت می گیرد چرا که آهن می تواند دچار اکسایش و انواع خوردگی های اسیدی و بازی شود و از عمر آن کم کند.

لوله گالوانیزه مانیسمان
لوله گالوانیزه مانیسمان

کاربرد لوله گالوانیزه مانیسمان

  1. در خطوط انتقال نفت و گاز کاربرد دارد.
  2. در صنایع غذایی و دارویی به کار گرفته می شود.
  3. در حیطه خطوط انتقال مواد شیمیایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
  4. در تأسیسات انتقال مایعات و هوا کارارایی دارد.
  5. برای خطوط انتقال آب در صنایع کارایی دارد.
  6. قابلیت استفاده در آتش نشانی را دارا می باشد.

قیمت لوله گالوانیزه مانیسمان با توجه به سایز تولیدی و نوع و ضخامت و برندی که انتخاب می کنید متفاوت است، چرا که شرکتهای مختلفی به تولید آن پرداخته اند و این لوله را با کیفیتهای مختلف و قیمتهای متفاوت به بازار عرضه می کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.