لیست اتصالات گالوانیزه

لیست اتصالات گالوانیزه

جهت انتقال مسیر، گرفتن انشعاب، مسدود کردن مسیر، افزایش و یا کاهش حجم انشعاب و… از اتصالات در سیستم لوله کشی استفاده می شود که یکی از رایج ترین آنها اتصالات گالوایزه می باشد.که دارای محاسن زیاد و قیمت نسبتاٌ مناسبی می باشد.

همان طور که گفتیم عمل گالوانیزاسیون برای جلوگیری از زنگ زدن و از بین رفتن فلزات صورت می گیرد.گالوانیزاسیون به این صورت است که بر روی فلز اهن آلیاژی از جنس روی قرار می دهند اما گالوانیزه در چندین مرحله انجام می گیرد که در ادامه به انها می پردازیم

ابتدا لوله و اتصالاتی که قرار است گالوانیزه شوند را عاری از هرگونه چربی و زنگ می کنند زیرا چربی یا زنگ داشتن در اهن سدی برای گالوانیزه شدن به حساب می اید.

در مرحله بعد این فرایند لوله ها یا اتصالاتی که قرار است گالوانیزه شوند را با محلول فلاکس اغشته می کنند وبعد فلزات را داخل دستگاه گالوانیزه قرار می دهند.فلزات خروجی از دستگاه گالوانیزه در وانی حاوی روی در دمای 450 درجه سانتیگراد قرار می گیرند.در مرحله بعد یا مرحله نهایی عمل گالوانیزه شدن فلزات را در وان اب سرد قرار می دهند زیرا بعد از فشاری که حرارت روی به فلزات وارد کرده قرار گرفتن در وان اب سرد باعث افزایش مقاوت فلزات می شود.

اتصالات مغزی گالوانیزه:

از مغزی ها معمولاٌ برای اتصال دو قطعه از اجزای لوله کشی و همچنین تغییر دادن قطر لوله ها استفاده می شود. مغزی به قطعه کوتاه آهن ریخته شده در قالب گفته می شود که دو سر خارجی آن اصطلاحاٌ دنده می گردد. مغزی ها در دو نوع روپیچ توپیچ و روپیچ ساده دسته بندی می شوند. نوعی دیگر از مغزی ها با نام لوله مغزی نیز در اتصالات لوله کشی به کار برده می شوند. این لوله ها معمولاٌ طولی کمتر از 30 سانتی متر دارند و در دو سر آنها عملیات رزوه کاری انجام شده است. این مسئله باعث می شود تا تعویض این نوع لوله ها بسیار آسان انجام شود.

خرید اتصالات گالوانیزه

مهره و ماسوره

یکی از متداول ترین نوع اتصالات لوله کشی مهره وماسوره ها می باشند. مهره ماسوره از سه تیکه جداگانه قسمت نری، مادگی و قسمت واسط ارتباطی تشکیل شده اند. این دو قسمت با توجه به نوع رزوه ای که دارند بر روی دو لوله ای که قصد اتصالشان را داریم قرار می گیرند، سپس جفت شده و واسط مانند یک پل ارتباطی، اتصال را بین اجزای دیگر برقرار می کند.

قیمت اتصالات گالوانیزه

سه راهی معادل گالوانیزه

این نوع سه راهی که از آن به عنوان سه راهی قائم نیز یاد می شود تنها برای انشعاب دادن به لوله های هم قطر لوله اصلی که در زاویه 90 درجه قرار گرفته اند استفاده می شوند. سه راهی قائم از داخل دارای رزوه جهت اتصال می باشند.

فروش اتصالات گالوانیزه

درپوش لوله گالوانیزه

از درپوش ها برای مسدود ساختن لوله ها و انشعابات آنها استفاده می شود. درپوش ها به طور کلی به دو نوع چها گوشه و شش گوشه تقسیم بندی می شوند. نوع اول معمولاٌ برای لوله هایی با قطر کم و نوع دوم برای لوله های بزرگتر استفاده می شوند. از درپوش ها می توان برای لوله هایی استفاده کرد که در قسمت انتهایی خود رزوه مادگی دارند. یکی از موارد استفاده درپوش ها در دریچه های مربوط به بازدید است.

 

[تعداد: 3    میانگین: 4.7/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *