لیست قیمت شیر کلکتوری

لیست قیمت شیر کلکتوری

سیستم لوله کشی کلکتوری به عنوان مطمئن ترین روش لوله کشی در جهان شناخته شده می باشد. این سیستم از طریق قرار گرفتن کلکتور های آب رسانی و حرارتی در داخل جعبه مرکزی یک واحد مسکونی اجرا می شود. سیستم لوله کشی کلکتوری به علت عدم استفاده از اتصالات در طول مسیر و در کف مطمئن ترین روش لله کشی می باشد. در ضمن به علت عملکرد ذخیره ای کلکتور ها فشار آب متعادل شده و افت فشار در هر زمانی مصرف به حداقل می رسد. همچنین در این سیستم در صورت استفاده از لوله خرطومی تعویض لوله بدون تخریب بنا نیز به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

کلکتور وسیله ای میله ای شکل می باشد که در زیر آن تدادی خروجی ایجاد شده است تا با اتصال شیرهای مخصوص کلکتوری به این راه ها یا خروجی ها آب به مسیرهای متفاوت تقسیم و ارسال شود. از دیگر مشخصات مثبت شیر کلکتوری استفاده از دسته آبی رنگ و قرمز رنگ بر روی آنها می باشد که نشان دهنده عبور آب سرد یا گرم در مسیر می باشد.

شیرآلات کلکتوری تا فشار 16 بار و در بازه دمایی بین 5 سانتی گراد تا 80 درجه سانتی گراد را تحمل می نماید. این شیر ها همانند شیرهای پیسوار به صورت 90 درجه باز و بسته می شود و به دلیل ساخته شدن از فلز برنج در برابر خوردگی و پوسیدگی و رسوب پذیری مقاومت بسیار بالایی را دارا می باشد و غشای بیرونی و داخلی شیرهای کلکتوری به وسیله فلز نیکل آبکاری شده است و به دلیل کیفیت بالایی که در مراحل ساخت دارا می باشد در زمان باز و بسته شدن صدای ناهنجاری را ایجاد نمی کند و از آب بندی خیلی خوبی برخوردار می باشد.

شیرهای کلکتور در دو نوع تولید می شود . شیرهایی که از نوع مهره ماسوره ای و یا پرسی هستند نوع اول هستند. این شیرها در مسیر اتصال خود به لوله دو اورینگ و یک روکش پرسی دارند. پس از اینکه سر لوله با دستگاه کالیبره لوله اصلاح شد معمولاٌ با مواد لیز کننده لوله در این شیرها با فشار وارد می شود به نحوی که تا انتها یعنی جایگکاه سوراخی که بر روی پوشش فلزی مشخص شده لوله وارد می شود و بعداٌ با دستگاه پرس لوله این روکش فلزی پرس می شود.

نوع دوم شیرها به والو کلکتور کوپلی می باشد. این شیرها هم در مسیر خود دو اورینگ دارند با این تفاوت که یک واشر فلزی بر روی لوله قرار می گیرد تا در زمان اتصال لوله به والو این واشر فلزی پشت لوله و درون مهره قرار گرفته و به محل مورد نظر سفت می شود. این واشر اجازه رها شدن مهره را نخواهد داد.

لیست قیمت شیر کلکتوری نیوپایپ

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *