نوار سر جوش خرید نوار سر جوش

نوار سر جوش

وقتی از اتصال دقیق لوله ها مطمئن شدیم برای اینکه آن ها را در محل اتصالات عایق بندی کنیم از نوار سر جوش استفاده می کنیم ، ای نوار در محل های جوش خورده قرار می گیرد که ابتدا روی لوله ها شیار هایی ایجاد می کنیم و این شیار ها را توسط چسب پرایمر پر می کنیم تا عایق بندی به طور صحیح انجام شود و پس از آن از رنگ پلیمری و چسب پرایمری استفاده می کنیم تا محافظت کامل توسط این نوع عایق بندی ایجاد شود .

نوار سر جوش در برابر خطر های احتمالی فیزیکی و شیمیایی مقاوم می باشد ،بدین صورت که اگر ضربه ای یا کششی یا خمشی به لوله وارد شود توسط نوار سر جوش مهار می شود ، همچنین نوار سر جوش باعث می شود تا لوله ها در مقابل گرما و سرما و رطوبت ونمک موجود در خاک و آب مقاوم باشند .

نوار سر جوش را باید طوری دور لوله بپیچانیم که 50 درصد از لایه بالایی روی 50 درصد از لایه زیرین قرار گیرد که هیچ موردی نتواند از این عایق عبور کند .

لوله های انتقال آب و گاز حتما باید بعداز جوشکاری اتصالات توسط نوار سر جوش پو شانده شوند تا در برابر حرارت و سردی مقاومت نمایند .

نوار سر جوش به دو ظاهر متفاوت توسط شرکت تولیدی ساخته می شوند : که عبارت هستند از نوار سر جوش مشکی و نوار سر جوش سفید ، اما باید بدانیم که کارایی هر دو مورد یه یک اندازه و به یک شکل می باشد .

گاهی اوقات به نوار سر جوش ، نوار آلتن نیز گفته می شود ، نوار سر جوش گرم و سرد  از مقاومت بالایی برخوردار می باشد ، که از این نوار مقاوم برای عایق بندی لوله های خطوط دریایی ،  خطوط نفت و گاز ، خطوط لوله آب و فاضلاب ، خطوط لوله استفاده می شود .

نوار سر جوش

 نوار های سر جوش بین 25 تا 30 کیلو گرم وزن دارند .

نوار سر جوش در در جاهایی که لوله ها زیر فشار قوی قرار می گیرند ، برای اینکه در برابرخوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشند باید اول توسط پوشش های مناسب عایق شوند و سپس نوار سر جوش را دور تا دور لوله می پیچانند ، این حفاظت کاتدی همراه با عایق پوششی انجام می گیرد .

نوار سر جوش بخاطر مقاومت بالا پوسته پوسته نمی شود ، پاره نمی شود ، خوردگی پیدا نمی کند ، همچنین اگر مقداری از این نوار خراب شد دیگر نیاز نمی باشد تمتم نوار سر جوش را از دور لوله باز کنیم فقط کافی است که روی نوار آسیب دیده نوار سر جوش جدید را بپیچانیم .

نوار سر جوش با جنس پی وی سی ساخته می شود و دارای چسبندگی بالایی می باشد اما باید دانست که در هوای بارانی و خیلی سرد و یا در هوایی که گرد و غبار دارد نباید عملیات عایق بندی را انجام دهیم .

نوار سرجوش با قیمت مناسب به بازار عرضه می شود .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.