نوار پرایمر چیست مشخصات نوار پرایمر

نوار پرایمر چیست

نوار پرایمر محصولی میباشد که برای عایق بندی لوله ها از آن استفاده می شود ، این نوار به صورت نواری می باشد که در برابر گرما و سرما از لوله محافظت می کند و اگر لازم باشد از این نوار بر روی رنگ پرایمرنیز استفاده می کنند .

نوار پرایمر را معمولا نصاب ها خریداری می کنند تا از لوله ها محافظت نماید و از همه مهمتر با توجه به اینکه بهینه سازی انرژی زیاد مورد بحث قرار می گیرد این نوار مصرف انرژی را کاهش داده و در صرفه جویی از به هدر رفتن انرژی کمک زیادی می کند .

در خطوط لوله های آب و گاز از نوار پرایمر استفاده می شود که از خوردگی آن ها جلوگیری می کند ، لوله ها با گرما و سرما در اتباط هستند و همچنین رطوبت ممکن است باعث زنگ خوردگی لوله ها شود به همین دلیل  نوار پرایمر عایق بسیار مناسبی برای این لوله ها می باشد .

خصوصیات نوار پرایمر

نوار پرایمر با وزن 160 گرم ساخته می شود و به صورت حلقه ای بسته بندی می شود ، که این نوار در لوله کشی ، برق و عایق کاری کاراییب سزایی دارد .

نوار پرایمر به صورت چسبی می باشد که طول آن 20 یارد است .

این نوار به دور لوله پیچیده می شود که در جاهایی که فشار روی لوله زیاد می باشد مورد استفاده قرار می گیرد ، این پوشش دهی به صورت سرد و گرم روی لوله ها انجام داده می شود .

به وسیه پوشش دهی که توسط نوار پرایمر روی لوله انجام می شود ایمنی لازم را برای لوله ها در برابر خوردگی ، رطوبت ، نمک موجود در خاک و آب ایجاد می کند .

از نوار پرایمر برا عایق کردن خطوط لوله و گاز استفاده می شود .

این نوار دارای 95 درصد پی وی سی و 5 درصد کلسیم می باشد که برای تعمیر و عایق بندی خطوط لوله انتقال و تاسیسات استفاده می شود . لوله ها در کارخانه ها به صورت سرد و گرم عایق کاری و آب کاری می شوند که توسط نوار پرایمر پوشش مناسب و عایق محافظتی انجام می گیرد .

برای جلوگیری از پوسیدگی ، فرسایش ، زدگی ، خوردگی اسیدی ، لوله های انتقال آب و گاز که در معرض صدمات فیزیکی و شیمیایی هستند از نوار پرایمر استفاده می شود که محافظت و پوشش کامل را به عمل می آورد .

نوار پرایمر به دو رنگ سفید و مشکی در بازار موجود می باشد و به صورت سر جوش نیز تهیه می شود ، این محصول با نام های دیگری نیز شناخته می شود که می توان به نوار سفید شائیک ، نوار سیاه شائیک ، نوار خطی و نوار سر جوش اشاره کرد . نوار پرایمر خطی و سر جوش دارای کشش N25/cm  و درصد کشیدگی 400/ و جذب آب 06/0 درصد می باشد .

این نوار دارای کیفیت بالا می باشد که می توان آن را به راحتی و با قیمت مناسب تهیه نمود .

نوار پرایمر چیست

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.