نیپل لوله گالوانیزه

نیپل لوله گالوانیزه

با توسعه شهرها و به دنبال آن گسترش شبکه‌ لوله کشی، نیاز به لوله‌‌ های مقاوم و با دوام بالا رو به افزایش است. محیط های مرطوب باعث خوردگی و زنگ زدگی لوله می شوند. زنگ زدگی لوله به مرور زمان باعث سوراخ شدن موضعی آن می شود و بدین صورت می بایست لوله تعویض شود. فلز روی یا همان فرآیند گالوانیزه شدن باعث افزایش طول عمر لوله و عدم خوردگی لوله می شود، از این رو استفاده از نیپل لوله گالوانیزه مطرح می شود. نیپل لوله ‌های گالوانیزه امروزه پاسخ­گوی نیاز بازار  می باشند. نیپل لوله گالوانیزه همان لوله درزدار می باشد که با روی مذاب و به روش آبکاری گرم گالوانیزه می شود و سپس آن­ها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسید ها و زنگ زدگی ها در یک وان آبکاری روی اندود می کنند و بعد از انجام عملیات گالوانیزه شدن هر دو سر ابتدایی و انتهایی لوله گالوانیزه به صورت روپیچ حدیده شده و رزوه می شود. از اتصال این نوع لوله ها به روش جوشکاری باید پرهیز نمود زیرا بر اثر حرارت ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه (آلیاژ روی) دود غلیظ و سفیدی تولید می شود که محیط کار را آلوده می کند و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی می شود. در بازار ایران نیپل لوله های گالوانیزه به دو دسته کلی لوله گالوانیزه سبک و لوله گالوانیزه سنگین تقسیم بندی می شوند .

خرید نیپل گالوانیزه

استاندارد ابعادی لوله های گالوانیزه طبق DIN2440 می باشد که در این استاندارد و در سایزهای مختلف ضخامت های دقیق لوله های درزدار اعلام شده است که با توجه به اینکه لوله گالوانیزه از لوله درزدار تولید می شود می توان به این استاندارد اکتفا نمود. سایز استاندارد یک نیپل لوله گالوانیزه 1/2 اینچ ، 3/4 اینچ ، 1 اینچ ، 1 1/2 اینچ ، 1 1/4 اینچ ، 2 اینچ ، 2 1/2 اینچ ، 3 اینچ و چهار اینچ است. قطر نیپل لوله گالوانیزه معمولاً‌ بزرگ­تر از قطر داخلی و کوچک­تر از قطر خارجی است.

عملکرد نیپل لوله گالوانیزه بدین صورت است که از دو سر رزوۀ آن برای اتصال انواع دیگر اتصالات با رزوه ماده استفاده می گردد و به نوعی یک رابط بین دو اتصال محسوب می گردد. نیپل لوله گالوانیزه گاهی برای تخلیه فاضلاب ها به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آن­ها برای انتقال آب و گاز یا در گلخانه ها می باشد.

قیمت مناسب با توجه به هزینه نگهداری پایین نیپل لوله‌ گالوانیزه، استفاده از این لوله ‌ها را اقتصادی می کند.

قیمت نیپل گالوانیزه

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *