چپقی گالوانیزه قیمت چپقی گالوانیزه

چپقی گالوانیزه

برای محافظت و جلوگیری از اکسید و خوردگی برخی از فلزات بر روی آنها عمل گالوانیزاسیون اعمال می شود. در این روش پوششی از فلز روی بر روی فلزات که عمدتاًٌ از آهن می باشد قرار می دهند.

به لوله های فلزی و اتصالات فلزی که سطح داخلی و خارجی آن را با فلز روی پوشش می دهند اتصالات و لوله های گالوانیزه گفته می شود. معمولاٌ اتصالات گالوانیزه را با استفاده از آهن سفید ساخته می شود و پس از آن به یک مخزن حاوی فلز روی مذاب منتقل می شود. نحوه اتصال لوله های گالوانیزه به اتصالات گالوانیزه به وسیله دنده پیچی به یدیگر می باشد.

قیمت چپقی گالوانیزه

این نوع از اتصالات نسبت به اسیدها از حساسیت زیادی برخوردار می باشد. در کل می توان گفت هر نوع اسیدی که برای چدن مضر باشد برای اتصالات فولادی نیز مضر خواهد بود.اتصالات گالوانیزه با آب واکنشی نشان نمی دهد و هر چه بیشتر در مجاورت آب باشند باعث سخت تر شدن هر چه بیشتر آنها خواهد شد بنابراین با توجه به اینکه اتصالات فولادی در مجاورت آب و اکسیژن دچار اکسیداسیون می شود و املاح موجود در آب باعث زنگ زدگی در آن و نیز خورندگی آن می گردد و برای سلامتی مضر میباشد استفاده از اتصالات گالوانیزه اینچنین نمی باشد و بر روی سلامتی تاثیرات مضری از خود جای نمی گذارد.در حدود پنجاه سال پیش اتصالات و لوله های گالوانیزه وارد صنعت ایران شده اند و در زمینه های آبرسانی، ساخت گلخانه، حصار کشی، سازه فلزی، تصفیه خانه ها، کشاورزی و صنایع و قسمت های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

لیست قیمت چپقی گالوانیزه

همانطور که گفته شد اتصالات گالوانیزه به صورت دنده ای میباشد و بسته به عملکرد و نیازی که میباشد از انواع آن در سایزهای مختلف استفاده می شود که یکی از آنها چپقی گالوانیزه می باشد که کاربردی همانند اتصال زانو را دارد با این تفاوت که اگر دو لوله گالوانیزه که می هواهیم به هم متصل کنیم یکی از آنها از  داخل دنده دار شده باشد و دیگری خارج آن دنده دار شده باشد آنوقت از چپقی گالوانیزه استفاده می کنیم. چپقی گالوانیزه مانند زانو گالوانیزه در دو زاویه 40 درجه و 90 درجه تولید و عرضه میگردد. زانو چپقی گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه سرد و گرم ساخته می شود و استفاده از آن در لوله کشی های آبرسانی،فاضلاب،نفت وگاز کاربرد گسترده دارد. زانو چپقی گالوانیزه در سایز های مختلف برای اتصال لوله ها به همدیگر با قطر و طول مختلف کاربرد داشته و برای انحراف مسیر سیال به کار برده می شود.

نمایندگی چپقی گالوانیزه

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *