اتصالات گالوانیزه ایرانی

اتصالات گالوانیزه ایرانی

در صنعت تاسیسات برای انتقال مایعات و سیالات از لوله ها و اتصالات آهنی که به وسیله فلز روی پوشانده شده است استفاده می شود. این پوشش برای حفاظت از فلز در برابر خوردگی و آسیب پذیری می باشد و به این عمل گالوانیزاسون می گویند. پوشش قرار داده شده در عمل گالوانیزاسیون شامل لایه ای از فلز روی و ترکیباتی از آهن می باشد. در مورد اتصالات فولادی نیز برای محافظت از این اتصالات در برابر خوردگی و آسیب پذیری پوششی از فلز روی پوشیده می شود که به آنها اتصالات گالوانیزه گفته می شود.

همان طور که گفتیم عمل گالوانیزاسیون برای جلوگیری از زنگ زدن و از بین رفتن فلزات صورت می گیرد.گالوانیزاسیون به این صورت است که بر روی فلز اهن آلیاژی از جنس روی قرار می دهند اما گالوانیزه در چندین مرحله انجام می گیرد که در ادامه به انها می پردازیم

خرید اتصالات گالوانیزه ایرانی

ابتدا لوله و اتصالاتی که قرار است گالوانیزه شوند را عاری از هرگونه چربی و زنگ می کنند زیرا چربی یا زنگ داشتن در اهن سدی برای گالوانیزه شدن به حساب می اید.

در مرحله بعد این فرایند لوله ها یا اتصالاتی که قرار است گالوانیزه شوند را با محلول فلاکس اغشته می کنند وبعد فلزات را داخل دستگاه گالوانیزه قرار می دهند.فلزات خروجی از دستگاه گالوانیزه در وانی حاوی روی در دمای 450 درجه سانتیگراد قرار می گیرند.در مرحله بعد یا مرحله نهایی عمل گالوانیزه شدن فلزات را در وان اب سرد قرار می دهند زیرا بعد از فشاری که حرارت روی به فلزات وارد کرده قرار گرفتن در وان اب سرد باعث افزایش مقاوت فلزات می شود.

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه ایرانی

از اتصالات گالوانیزه در لوله کشی آب مورد استفاده قرار می گیرد که معمولاٌ به وسیله نوار تفلون آبندی می شود و نحوه اتصال آن ها به یکدیگر به صورت رزوه ای می باشد. اتصالات شامل:

انواع مغزی گالوانیزه، مهره ماسوره گالوانیزه، زانویی 45 درجه گالوانیزه، زانو 90 درجه گالوانیزه، انواع سه راهی گالوانیزه، چپقی گالوایزه، واسطه گالوانیزه، چها راهی گالوانیزه، درپوش گالوانیزه و موارد دیگر که به روش رزوه ای تولید می شود و در انواع داخل رزوه و بیرون رزوه در ابعاد مختلف موجود می باشد.

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *