اتصالات گالوانیزه ای

اتصالات گالوانیز ای

لوله کشی به نصب لوله های فلزی، پلاستیکی،سیمانی و غیره به منظور انتقال مایعات،گازها و گاه جامدات کوچک گفته می شود. در صنعت قطعات لوله کشی می توانند از چوب، شیشه، فولاد، آلومنیوم، پلاستیک و سیمان ساخته شوند. گاه در صنعت برای قطعات لوله کشی از تیتانیوم کروم و دیگر آلیاژهای فولادی هم استفاده می شود. لوله کشی در انتقال آب سرد و گرم آشامیدنی و تاسیسات گرمایشی ساختمان ،تاسیسات صنعتی، انتقال مواد شیمیایی بازی و اسیدی، سامانه های پنوماتیک و هوای فشرده، شبکه های آبرسانی شهری، صنعتی و کشاورزی و موارد دیگر کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله ها و اتصالات فولادی کاربردی ترین و متداول ترین مورد در لوله کشی صنعتی به خاطر استحکام بالا و مقاومت در برابر گرما می باشد که فقط یک ضعف بزرگ دارد و آن آسیب پذیری در برابر رطوبت و خوردگی است. ضعفی که منجر به خسارات فراوانی مادی و جانی می شود. یکی از بهترین راه حل های ارائه شده برای این مشکل آبکاری سطح فولاد به وسیله فلز روی می باشد که مانند سپری مستحکم در برابر اکسیداسیون و خوردگی و به مرور پوسیدگی محافظت نماید. در سال 1772 فرآیند الکتروشیمیایی گالوانیزاسیون توسط لوئیچی گالوانی با موفقیت انجام شد و به همین منظور به این صورت نام گذاری شد و پس از آن تا به امروز این هملیات در حال استمرار است و طی این سالیان با تحقیقات و پیشرفت تکنولوژی به روز شده است و همچنان به عنوان یکی از روشهای موفق برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدن فلزات به وسیله فلز روی از آن استفاده می شود و همچنان تولید وسایل مختلف از جمله ورق، لوله، اتصالات، دکل های براق و موارد بسیار زیاد به این روش رو به افزایش است و مورد قبول استفاده کنندگان می باشد.

اتصالات گالوانیزه توپی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، گالوانیزاسیون به روشهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که دو روش از آن بسیار مرسوم می باشد و دارای خصوصیات مختلفی کمی و کیفی متفاوتی می باشد. که روش اول آن گالوانیزاسیون عمقی داغ یا گالوانیزاسیون گرم نام دارد که در این روش اجسام فلزی را وارد حوضچه های فلز روی قرار داده می شود که در نتیجه لایه ای از این فلز بر روی جسم مغرق شده شکل می گیرد و روش دیگری که وجود دارد به عنوان گالوانیزاسیون سرد مرسوم است که به وسیله نیروی الکتریکی و پاشیدن ذرات ریز فلز روی بر روی اجسام به وقوع می پیوندد. که معمولا، برای تولید اتصالات از روش گرم که دارای کیفیت و دوام بالاتری نیز می باشد استفاده می شود،

اتصالات گالوانیزه زیادی در بازار وجود دارند که هر یک بنا به نیاز و سایزی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مهمترین اتصالات گالوانیزه می توان به زانوهای مساوی،زانو های تبدیلی، سه راهی مساوی، سه راهی نا مساوی (تبدیلی)، چپقی، مغزی های کوتاه و باند، بوشن های کوتاه و بلند، تبدیل، مهره و ماسوره، رایزرها، توپیچ و روپیچ، فلنچ و موارد دیگر که همه آنها به صورت دنده ای می باشد  این اتصالات به صورت کاملاٌ نر، کاملاٌ ماده و یا نر و ماده در سایزهای مختلف از 4/1 تا 6 اینچ موجود می باشد.

 

خرید اتصالات گالوانیزه رده 40

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *