اتصالات گالوانیزه دنده ای

در صنعت اهن به منظور جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی فلزات بر روی انها فلزی از جنس روی قرار می دهند که این عمل توسط گالوانیزاسیون انجام می شود.

در صنعت تولیدی لوله ها هم برای جلوگیری از خوردگی و پوسیدگی لوله پوششی از فلز برروی ان قرار می دهند که به ان لوله گالوانیزه گفته می شود.لوله های گالوانیزه به وسیله دنده پیچ ها به هم متصل می شوند که اغلب طولی برابر با 6 متر دارند

قبل از اینکه بخواهیم انواع اتصالات گالوانیزه را شرح دهیم بهتر است درباره طریقه ساخت این لوله ها اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

لوله ها ابتدا به واحد اماده سازی برای گالوانیزه شدن فرستاده می شوند.این لوله ها نباید داری چربی یا زنگ باشند که مرحله بعد برای گرفتن چربی و زنگ لوله های اختصاص داده می شود.در مرحله بعد این لوله ها را وارد محلول فلاکس می کنند تا اغشته شود در مرحله بعد وارد دستگاه گالونیزه می شوند.بعد از اتمام این عمل لوله ها را وارد استخر روی در دمای 450درجه سانتی گراد قرار می گیرند که درنتیجه انها را برای اتمام داخل وان اب سرد قرار می دهند.

خرید اتصالات گالوانیزه دنده ای
اتصالات گالوانیزه دنده ای توسعه شبکه آبرسانی

به طور کلی لوله های گالوانیزه شامل لوله های گالوانیزه اهنی و لوله های گالوانیزه فولادی تقسیم می شوند

لوله گالوانیزه اهنی

لوله گالوانیزه اهنی که به نام لوله های درز دار نیز شناخته می شوند اغلب رنگی خاکستری یا تیره دارند که به دو نوع متوسط و سبک تقسیم می شوند.لوله های گالوانیزه از جنس اهن سفید نورد شده هستند.

لوله های گالوانیزه را در بازار می توان با دو عنوان گالوانیزه سرد و گرم یافت که در ادامه به انها می پردازیم.

لوله گالوانیزه فولادی

لوله های گالوانیزه فولادی بیشتر در لوله کشی های فاضلاب قرار می گیرند.این لوله ها که بیشتر برای تهویه کاربرد دارند از جنس فولاد نرم هستند که همانند مراحلی که در بالا گفتیم برای جلوگیری از زنگ زدن و پوسیدگی انها را داخل یک وان حاوی فلز کرده تا لوله فولادی تبدیل به لوله گالوانیزه فولادی شود.

قیمت اتصالات دنده ای

لوله گالوانیزه گرم

در روش گالوانیزه گرم لوله ها را در یک وان مذاب با حرارت بالا قرار می دهند و در مرحله بعد لوله ها مورد حرارت قرار می گیرند

 

لوله های گالوانیزه سرد

در روش گالوانیزه سرد که نمک های روی نیز دخالت دارند به این صورت است که نمک های روی الکترولیز گردیده و بعد این محصول تولید می شود که البته الکترولیزشدن نمک های روی در یک محلول ابی صورت می گیرد

 

تا اینجا توضیحی کلی در باره لوله های گالوانیره یاد گرفیتم.اما یکی از مباحثی که در بحث اتصلات گالوانیزی می خواهیم شرح دهیم اتصالات گالوانیزه دنده ای است.

 

اتصالات گالوانیزه دنده ای یکی از بهرین اتصلات گالوانیزه در بازار می باشد.اتصالات دنده ای گالوانیزه که از جمله اجناس پر فروش در بازار هستند به دو دسته اتصلات گالوانیزه دنده ای سفید و اتصلات گالوانیزه دنده ای سیاه تقسیم می شود. ومراحل ساخت انها نیز همانند مراحل ساخت لوله های گالوانیزی صورت می گیرید

لیست قیمت اتصالات دنده ای

انواع اتصالات گالوانیزه دنده ای

1:اتصالات دنده ای گالوانیزه توپی برزیلی

2:اتصالات دنده ای گالوانیزه مک

3:اتصالات دنده ای گالوانیزه جورج فیشر

4:اتصالات دنده ای گالوانیزه چینی

 

اتصالات گالوانیزه  دنده ای در کجا کاربرد دارد؟

اتصلات گالوانیزی دنده ای به دلیل مقاوم بودن در برار زنگ در اب رسانی ها، گاز رسانی ها، انتقال هوا و بخار مورد استفاده قرار می گیرند.

در گذشته وجود زنگ در اتصلات باعث ایجاد الودگی ها و در نتیجه باعث اسیب رسیدن به بدن انسان میشد اما امروزه اتصلات گوانیزه دنده ای به دلیل مقاوم بودن در برار زنگ بهترین گزینه برای انتقال اب می باشد.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *