اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه

برای انتقال سیالات لوله و اتصالات آهنی مورد استفاده قرار می گرفته که به دلیل رویارویی با اکسیژن موجود در محیط و انتقال سیال از داخل آن تاثیرات منفی بر روی آن به وجود می آمد و موجبات پوسیدگی و تخریب آن به وجود می آمد.اما امروزه برای جلوگیری کردن از این اتفاق و افزایش طول عمر آهن از عمل گالوانیزاسیون استفاده می شود.

خرید اتصالات گالوانیزه

گالوانیزاسیون

همان طور که گفتیم عمل گالوانیزاسیون برای جلوگیری از زنگ زدن و از بین رفتن فلزات صورت می گیرد.گالوانیزاسیون به این صورت است که بر روی فلز اهن آلیاژی از جنس روی قرار می دهند اما گالوانیزه در چندین مرحله انجام می گیرد که در ادامه به انها می پردازیم

ابتدا لوله و اتصالاتی که قرار است گالوانیزه شوند را عاری از هرگونه چربی و زنگ می کنند زیرا چربی یا زنگ داشتن در اهن سدی برای گالوانیزه شدن به حساب می اید.

در مرحله بعد این فرایند لوله ها یا اتصالاتی که قرار است گالوانیزه شوند را با محلول فلاکس اغشته می کنند وبعد فلزات را داخل دستگاه گالوانیزه قرار می دهند.فلزات خروجی از دستگاه گالوانیزه در وانی حاوی روی در دمای 450 درجه سانتیگراد قرار می گیرند.در مرحله بعد یا مرحله نهایی عمل گالوانیزه شدن فلزات را در وان اب سرد قرار می دهند زیرا بعد از فشاری که حرارت روی به فلزات وارد کرده قرار گرفتن در وان اب سرد باعث افزایش مقاوت فلزات می شود.

تا این قسمت با عملیات گالوانیزاسیون آشنا شدیم و متوجه شده ایم که ترکیب فلز آهن و آلیاژ روی باعث می شود که اتصالاتی که از این ترکیب ساخته می شود در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی و مقاومت در برابر رسوبات بسیار مقاوم می شود و از دیگر محاسن گالوانیزاسیون این می باشد که حتی در صورتی روکش روی از قسمتی لوله و اتصالات کنده شود باز این اتصالات  و لوله ها در برابر پوشیدگی و زنگ زدگی مقاوم می باشد.

قیمت اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه را به صورت دنده ای به یکدیگر متصل می کنند و از جوشکاری لوله و اتصالات گالوانیزه می بایست اجتناب نمود.

اتصالات گالوانیزه در مدلهای زانوی سه راهی، مهره ماسوره، بوشن، مغزی، روپیچ و توپیچ تولید می شود. همچنین این اتصالات در سایزهای مختلف از 2/1 تا 6 اینچ که دارای اتصالات گالوانیزه گرم بوده و در رطوبت و گرما مقاوم می باشد.

از اتصالات گالوانیزه در خطوط لوله هوا تحت فشار، تاسیسات صنعتی، سیستم تهویه مطبوع، تاسیسات آب آشامیدنی،کشاورزی، اجرای گلخانه و تاسیسات آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *