تولید اتصالات فولادی مرکز تولید اتصالات فولادی

تولید اتصالات فولادی

اتصالات فولادی که از اساسی ترین اتصالات در لوله کشی می باشند به صورت گازی درز دار و اتصالات جوشی مانیسمان یا بدون درز تولید می شوند ، این اتصالات از لوله های گازی و لوله های مانیسمان بدون گاز تشکیل می شوند ، این لوله ها دارای نشان استاندارد بوده و از استحکام بالایی بر خورد دار هستند .

تولید اتصالات فولادی دارای نشان استاندارد بوده و گواهی نامه استاندارد ISO 9001 : 2008 را دریافت کرده است .

برای لوله کشی  در هر سیستمی و خط لوله در کاربرد های صنعتی و تجاری اتصالات لوله از جایگاه ویژه ای بر خورد دار هستند ، تا ایمنی کامل را ایجاد نمایند .

تولید اتصالات فولادی این کمک را کرده است تا لوله ها به صورت محکم به هم وصل و نصب شوند و اگر نیاز باشد سیستم لوله کشی بسته شود .

اتصالات فولادی در طرح ها و انواع و سایز های مختلفی تولید می شوند .

هر لوله نیاز به اتصال تخصصی خود دارد اما تمامی این اتصالات از ویژگی های مشترکی بر خورد دار هستند .

تولید اتصالات فولادی

در تولید اتصالات فولادی باید به چ نکاتی باید توجه نمود :

. راندمان بالای تولید

. توجه به استهلاک دستگاه

. سادگی طراحی

. تعمیرات ساده

.عمر مناسب دستگاه

. انتخاب ماشین آلات از یگ گروه معتبر یا برند معتبر

 تولید اتصالات فولادی شامل چ مواردی می شوند ؟

زانوی گازی (ELBOW  ) ، سه راهی گازی (  TEE) ، سر دنده (  nipple) ، کپ جوشی (cap  ) ، تبدیل جوشی ( reducer ) می شود .

_ زانو یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین نوع اتصالات در میان تولید اتصالات فولادی می باشد که برای تغییر در جهت جریات مورد استفاده قرار می گیرد ، این زانو ها به دو صورت 45 درجه و 90 درجه تولید می شوند . در خط تولید اتصالات فولادی زانو به دو روش ، تولید زانو جوشی به روش سرد و تولید زانو جوشی به روش گرم تهیه می شوند .

_  بعد از زانو سه راهی جوشی یکی از پر تیراژه ترین اتصال در تولید اتصالات فولادی می باشد ،  که برای ترکیب یا تقسیم جریان سیالات مورد استفاده قرار می گیرند . از انواع سه راهی جوشی تولید اتصالات فولادی ، می توان به سه راهی مساوی و سه راهی تبدیلی اشاره نمود .

از دیگر تولید اتصالات فولادی سر دنده می باشد  که از این مدل برای جهت دادن انشعاب و اتصال خطوط لوله استفاده می شود ، این اتصال دارای دو سر می باشد که  یک سر آن دنده رزوه ای و سر دیگر آن بدون دنده طراحی شده است .

تبدیل جوشی یا تبدیل فلزی نوع دیگر از تولید اتصالات فولادی هستند ، که برای تبدیل سایز به کار برده می شوند ، به طور کلی در صورت نیاز ، یک سایز را به سایز دیگری تبدیل می کنند .

توجه نماییم که در خط تولید اتصالات فولادی باید بودجه لازم جهت مجموعه ی کار در اختیار باشد ، کارخانه  و محل دفتر فروش باید در مکان مناسبی قرار گرفته شوند .

در تولید اتصالات فولادی باید به نکاتی توجه کرد :

دسترسی به مناطق صنعتی ؛ جهت تعمیرات و نگه داری قطعات ، وضعیت جذب نیروی کار به ویژه کار گری ، دسترسی به مراکز ارگانی و دولتی ، فضای مناسب ، متناسب با حجم تولید ، برق مناسب .

برای تولید اتصالات فولادی نیاز به سه بخش اصلی و مهم داریم که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم .

1 . راه اندازی و تجهیز ماشین آلات و فضای تولید  2 . تهیه مواد اولیه و تولید و انبار محصول 3 . بازرگنی و فروش محصول

برای فروش اتصالات فولادی توجه ویژه ای به بازرگانی داده می شود تا بتوان محصولات تولیدی را در بازار آهن به خوبی به فروش رساند .

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.