تولید کننده اتصالات فولادی تولید اتصالات فولادی

تولید کننده اتصالات فولادی

 صنایع فولادی تولید کننده اتصالات فولادی در سال 1369 شروع به کار نمود و پس از کسب تجارب متفاوت به طور گسترده تولیدات خود را در سال 1373 به بازار لوله و اتصلات ارائه نمود .

از انواع تولید کننده اتصالات فولادی ، اتصالات گازی درز دار و اتصالات جوشی مانیسنان را می توان نام برد ، این اتصالات فولادی دارای استاندار ملی می باشند  .

مهم ترین تولید کننده اتصالات فولادی :

زانوی گازی (ELBOW  ) ، سه راهی گلزی (  Tee) ، سر دنده ( Nipphe ) ، کپ جوشی ( Cap ) ، تبدیل جوشی ( reducer ) و بست های گازی و زرد

تولید کننده استاندارد فولادی به عنوان اولین اتصالات فولادی  دارای استاندارد ملی و گواهسینامه ISOO 9001 : 2008 می باشد .

انواع اتصال فولادی عبارت هستند از :

. اتصالات فولادی خشک

. پرچ در اتصالات فولادی

. پیچ در اتصالات فولادی

. اتصال با تا کردن

. اتصالات جوشی وتر

. اتصالات جوش با فشار زیاد

. اتصالات جوشی با کمک جریان الکتریکی

در ادامه مطلب به چگونگی تولید کننده اتصالات فولادی می پردازیم .

در روش اتصال فولادی خشک ، آهن با روش های متفاوت به هم دیگر وصل می شوند و نیازی به ذوب کردن نمی باشد .

تولید کننده اتصالات فولادی

برای بالا بردن سرعت  در اتصالات فولادی ازپرچ در اتصالات فولادی ، استفاده می کنند ، بدین گونه که پرچ را از بین دو قطعه آهن که سوراخ شده اند رد کرده و سر پرچ را حرارت داده و شکل می دهند ، پرچ در اتصالات فولادی در قطرهای متفاوت تولید می شود .

برای این که دو قطعه فولادی را به هم وصل کنند ، از روش پیچ در اتصال فولادی استفاده می کنند ، به این گونه که روی قطعات فولادی سوراخ ایجاد کرده و پرچ را از آن ها عبور می دهند ، سپس با  واشر سر پیچ را بسته و آن را مهره می کنند . این روش دو عیب دارد که می توان به پوسیده شدن قطعات و کارایی نداشتن نقاط دور از دسترس اشاره نمود .

در روش اتصال فولادی با تا کردن که برای ساختن کانال ها ، ساختن آب بندی قعات شیروانی بام ، قطعات فولادی را بدون استفاده از هیچ نوع افزاری به کار برده می شود ، اتصالات را  تا نموده و به صورت کاملا منطبق بر روی هم قرار می دهند .

در روش اتصال جوشی وتر ، می توان قطعات را به هر روشی جوش  می شود جوش نمود ، در این روش به خاطر پوششی که روی محل جوشکاری انجام می شوذد احتمال زنگ خوردگی وجود ندارد .

اتصال جوشی با فشار زیاد به عنوان جوش نقطه ای نیز معرفی می شود ، در این روش با گرم کردن و فشار وارده زیاد اتصالات فولادی انجام می گیرد ، از معایب این روش می توان به  احتمال زنگ خوردگی در محل اتصال اشاره نمود .

برای اتصال قطعات فولادی در ساختمان ، اتصال جوشی با کمک جریان الکتریکی کار برد دارد ، به این صورت که با میله فولادی در بین قطعات فولادی قوس الکتریکی ایجاد می کنند و سپس قسمت های مورد نظر را با حرارت بالا ذوب کرده و به هم وصل می نمایند .

تولید کننده های اتصالات فولادی این اتصالات را با استاندارد های مناسب تولید می کنند زیرا بخش مهمی از اتصالات فولادی می باشند .

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.