شیر اطمینان رهانه خرید شیر اطمینان رهانه

شیر اطمینان رهانه

برای ایجاد آرامش در زندگی روزمره و داشتن احساس امنیت خصوصا داشتن امنیت برای سرمایه های انسانی ،  باید از شیر آلات بهداشتی دارای استاندارد استفقاده نماییم ، که هم امنیت را فراهم می کند و هم این که از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری می نماید .

یکی از مهم ترین شیر آلاتی که خصوصیات بالا را دارد و می توانید با خیال آسوده در تاسیسات ساختمانی خود استفاده کنید شیر اطمینان رهانه می باشد ، این شیر دارای استاندارد ملی بوده و با کیفیت بسیار بالا طراحی و تولید می گردد .

شرکت شیر آلات رهانه اولین تولید کننده شیر اطمینان رهانه و شیر آلات ساختمانی در ایران می باشد .

شیر اطمینان رهانه در انواع مختلفی تولید می شود .

. شیر اطمنان تمام برنجی

. شیر اطمینان تمام پلاستیکی

شیر اطمینان رهانه  دارای مشخصات فنی می باشد ، این شیر دارای استادارد ملی بوده به همین علت در مصارف صنعتی به کار برده می شود .

شیر اطمینان رهانه

عملکرد شیر اطمینان رهانه :

این شیر توسط یک فتر بسته می شود ، و در زمانی که فشار ورودی به یک فشار استاتیکی معین تبدیل شد این فنر به سرعت باز می شود ، این عملکرد شیر اطمینان رهانه را POPHNG و یا به طور خلاصه POP کردن یا همان ترکیدن می گویند .

زمانی که لوله ها و و شیر آلات مخازن تحت فشاری بیش از فشار طراحی شده قرار می گیرند ، شیر اطمینان رهانه مانع قرار گرفتن این لوله ها در فشار زیاد می شود و به نوعی این فشار بالا را مهار می نماید .

شیر اطمینان رهانه را می توان به عنوان شیر ایمنی یک دریچه تحت فشار نام برد که ماده ای از دیک بخار را به صورت خودکار از مخزن فشاری سایر سیستم ها آزاد می کند .

ویژگی شیر اطمینان رهانه :

. کنترل و مهار فشار تعیین نشده

. کنترل دمای از پیش تعیین نشده

شیر اطمینان رهانه دریچه ای از شیر ایمنی فشار می باشند .

انواع شیر اطمینان رهانه :

. شیر تخلیه گاز

. شیر تخلیه بدون چاهی

. شیر تخلیه سطحی

. شیر تخلیه پیلوت دار

. شیر تخلیه هوا

. شیر تخلیه بخار

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب شیر اطمینان رهانه میزان فشار و جریان جرمی می باشد .

ماکزیمم فشار کاری مجاز شیر اطمینان رهانه بر چهار اصل می باشد در ادامه مطلب به این چهار اصل اشاره می کمیم .

. U جنس

. V دماری کاری

. W فشار طراحی

. فلنج یا همان کلاس کاری

بعضی از این شیرها دارای یک اهرم کمکی دستی  می باشند که نباید وزن سنگینی به آن ها اضافه شود .

نکته مهم این که شیر اطمینان رهانه باید در محل هایی نصب گرد که دارای سیالات بدون حاوی ذرات باشند چرا که ذرات موجود در مایعات و گاز باعث خوردگی و مختل شدن عملکرد این شیر می شوند . اگر در جایی که دارای سیالات خورنده و ذرات ساینده بود ، نصب شد ؛ حتما باید هنگام نصب  شیر اطمینان رهانه از فیلتر مش بندی استفاده کنیم .

در صنعت ،  مخازن تحت فشار توسط شیر اطمینان رهانه ایمن می گردند به طوری که اگر فشاری وارد شود آن فشار را مهار کرده و مقادیر اضافی مایع و گاز را خارج می نماید ، اما اگر این تعادل بر هم بخورد اتش سوزی و یا انفجار را همراه خواهد داشت .

 

 

.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.