شیر فلکه آتش نشانی

شیر فلکه آتش نشانی

شیر فلکه های جهت تنظیم سیال کاربرد دارند و ابزارهایی می باشند که در صنعت با توجه به موقعیت قرارگیری از آن ها استفاده می شود. که به صورت باز یا بسته و یا ما بین این دو وضعیت قرار داده می شود و اجازه عبور سیال را به صورت مکانیکی صادر می کند. شیر فلکه از کلمه valve در زبان انگلیسی مشتق شده است که به معنی گلوگاه می باشد. در یک سیستم انتقال سیال شیرآلات نقش کلیدی دارند زیرا از آنها برای مصارف قطع و وصل جریان، تغییر میزان جریان یا دبی جریان، و کنترل جریان استفاده می شود.

خرید شیر فلکه آتش نشانی

از حوادثی که جان و مال انسان ها را تهدید می نماید حریق و آتش سوزی می باشد و انسان را با مشکلات جدی روبرو می نماید.  پیشرفت تکنولوژی  و گذر زمان ابزارهای متعددی را جهت اطفا حریق ایجاد کرده اند که  می توان به ابزارهایی همچون مخزن و پمپ آب ، هیدرانت، شیلنگ آتش نشانی و شیرفلکه آب جهت کنترل ورودی آب اشاره کرد .

شیرفلکه آتش نشانی که نقش بسیار مهمی در کنترل سیال ورودی ایفا می کند .

شیر آتش نشانی معمولا به دو صورت ایستاده و شیر فلکه برنجی دنده ای زاویه دار موجود می باشد. شیر فلکه دنده ای زاویه ای در ایران با برندهای مختلفی تولید و روانه بازار گردیده است. که از جمله با کیفیت ترین و بهترین این محصولات به شیر فلکه کیز ایران و سیم ایتالیا می توان اشاره کرد.  که کاربرد آن برای جعبه ها و باکس های آتش نشانی می باشد.

طول عمر شیر فلکه ها با توجه به نوع مصرف نوع محصول و جنس آن متغیر می باشد.

جنس کاربرد شیر فلکه و سایز و اندازه از جمله نکات مهمی می باشد که در هنگام خرید باید به آن توجه داشت .

شیر فلکه آتش نشانی نقش مهمی در کنترل آب ورودی به داخل مجموعه ی اطفا حریق بازی می کند

جنس شیر آلات آتش نشانی معمولا از آلیاژ برنج که ترکیب مس و روی است می باشد
آلیاژ برنج با چگالی بالا در برابر خوردگی مقاوم بوده و در صنایع آتش نشانی و اطفاء حریق در ساخت شیر فلکه اتش نشانی و کوپلینگ آتش نشانی کاربرد دارد.

جنس برنجی شیر فلکه آتش نشانی سبب می شود که این شیرها ضد زنگ بوده و دارای عمر بالایی باشند . جنس بدنه ، میله محوری و کلاهک شیر فلکه آلیاژ برنجی می باشد که در جهت عقربه های ساعت به وسیله دست باز و بسته می شود. وجود شیر فلکه آتش نشانی در جعبه فایر باکس جهت گرفتن تاییدیه آتش نشانی در ساختمان نوسازی در کنار تجهیزات اطفاء حریق الزامی می باشد.

مواد استفاده شده در شیر فلکه آتش نشانی در برابر رسوب زدگی مقاوم بوده و مانع از جرم گیری در داخل شیر فلکه می بشود.

شیر فلکه آتش نشانی برنجی جهت قطع و وصل خطوط اصلی لوله انتقال در ساختمان ها و مجتمع های مورد استفاده قرار می گیرد ودر برابر حرارت بسیار زیاد آب مقاوم بوده همچنین دچار پوسیدگی و از بین رفتگی نمی شود.

شیر فلکه 2 اینچ از جنس بدنه برنجی دارای مقاومت بسیار بالایی بوده ماندگاری طولانی داشته و همچنین استفاده از فلز برنج در طراحی این محصول باعث مقاومت شیر فلکه 2 اینچ در مقابل زنگ زدگی می شود.

شیر فلکه آتش نشانی از جمله پرمصرف ترین شیرهای در صنایع تاسیسات ساختمانی و صنعتی می باشد. که در لوله کشی آبرسانی، فاضلابی و نفت و گاز کاربرد گسترده ای دارند.

شیر فلکه آتش نشانی در سایزهای مختلف تولید و عرضه می شود. مهم ترین کاربرد این شیر فلکه ها تنظیم جریان سیال می باشد.

شیر فلکه آتش نشانی در نواحی مختلفی نصب می شوند که در مواقع لزوم جهت برداشت آب استفاده می شود .

قیمت شیر فلکه آتش نشانی

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *