مشخصات فنی اتصالات گالوانیزه معرفی اتصالات گالوانیزه

مشخصات فنی اتصالات گالوانیزه معرفی اتصالات گالوانیزه

در ایتن مقاله شما را با مشخصات اتصالات گالوانیزه به طور مختصرآشنا می کنیم پس تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی و مشخصات اتصالات گالوانیزه:

روپیچ، توپیچ، مهره ماسوره، درپوش، زانویی، سه راهی، چپقی، بوشن، مغزی، تبدیل که در سایزهای 2/1، 4/3، 4/1 1، 2/1 1، 2، 2/1 2، 3، 4، 5، 6 اینچ تولید می شوند.

روپیچ، توییچ: از اسمش مشخص است که از یک سمت به صورت مادگی و از سمت دیگر به صورت نری دنده می شود.

مهره ماسوره: برای تنظیم کردن و باز و بسته کردن خطوط لوله از مهره ماسوره استفاده می کنند که در بین دو لوله قرار می گیرد، اگر از این محصول هنگام بستن اتصالات استفاده نشود به راحتی امکان باز و بست آن ها برای تعمیر وجود ندارد.

درپوش: برای مسدود کردن مسیرلوله کارایی دارد که برای مسدود کردن لوله گالوانیزه از درپوش گالوانیزه توپیچ و برای کورکردن اتصالات گالوانیزه و شیر آلات از درپوش گالوانیزه رو پیچ استفاده می شود.

زانویی : برای تغییر جهت جریان به کار برده می شود که می تواند به صورت 90 درجه و 45 درجه تغییرات را ایجاد نمایند.

سه راهی:در دو نوع سه راهی مساوی و سه راهی تبدیلی تولید می شود که برای انشعاب گیری از خطوط اصلی کارایی دارد، زاویه بین ورودی و خروجی انشعاب به صورت 90 درجه می باشد.

چپقی:زمانی که اتصال از داخل دنده باشد به جای زانویی از چپقی استفاده می شود. از نظر ظاهر مانند زانویی است که برای تغییر جهت جریانات به صورت 90 و 45 درجه تولید می گردد.

بوشن: لوله های گالوانیزه از بیرون به صورت دندگی هستند به همین دلیل نمی شود دو لوله را به هم وصل کرد پس برای  ادامه خط لوله کشی و اتصال دو لوله به یک دیگر از بوشن استفاده می کنند.

مغزی: از نظر شکل ظاهری مشابه با بوشن است اما مغزی از بیرون دنده می شود، برای اتصال دو شیرفلکه که از داخل دنده شده اند و هم چنین تغییر مادگی به نری زانو یا سه راهی، مورد استفاده قرار می گیرد.

تبدیل: یک طرف آن از داخل و طرف دیگر از بیرون دنده می شود که برای تغییر سایز در خط لوله کارایی دارد اما چون لوله از دو طرف از داخل دنده نمی خورد  به صورت مستقیم نمی توان این تغییر سایز را به وجود آورد.

 اتصالات گالوانیزه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.