کاتالوگ اتصالات لوله گالوانیزه

کاتالوگ اتصالات لوله گالوانیزه

مهمترین قسمت در تاسیسات ساختمانی، صنعتی و موارد دیگر سیستم لوله کشه می باشد که وصل کننده ورودی ها و مصرف کننده ها یا محصول نهایی می باشد از این بابت توجه به آن بسیار حائز اهمیت می باشد از این رو سعی داریم در این مطلب در مورد سیستم لوله کشی بلاخص اتصالات مورد استفاده در این قسمت بپردازیم.

لوله و اتصالات دارای حجمی هندسی به شکل استوانه که در مورد لوله ها با طولی بلند، توخالی با دو سر باز در مورد لوله ها و انو اعی از اتصالات و در تعدادی با انشعابات بیشتر و یا کمتر و در همه مورد دارای مقطع دایره ای دارای جنس های مختلف پلاستیکی، فولادی، بتنی، پی وی سی، استیل، آلومنیوم و … که جهت انتقال سیالات کاربردهای فراوانی دارد.

لوله های فلزی بر اساس جنس به سه دسته تقسیم می شود که شامل لوله های چدنی، لوله های آهنی و لوله های فولادی می باشد که به دلیل خارج بودن از مطلب ما در مورد ویژگیها و موارد آن بحث نمی شود.

کاتالوگ اتصالات لوله گالوانیزه

تمدن بشر امروز عمیقاٌ به فولاد وابسته است. فولادی که به رغم استحکام بالای خود، یک ضعف بزرگ نیز دارد. که همانا آسیب پذیری آن در برابر رطوبت و خوردگی است. ضعفی که در صورت بی توجهی به آن می تواند منجر به خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری شود. یکی از بهترین راه حل های ارائه شده برای این مشکل آبکاری سطح فولاد با لایه ای فلز روی است. این لایه نازک از فلز روی، مانند سپری از فولاد در برابر اکسیداسیون و خوردگی محافظت می کند. به عمل پوشش دهی فولاد با فلز روی گالوانیزاسیون می گویند. فلز روی خالص در واکنش با اکسیژن تولید روی اکسید می کند. این روی اکسید با CO2 واکنش داده و روی کربنات بدست می آید. روی کربنات همان سپر دفاعی فولاد در برابر اکسیداسیون و خوردگی است. از آنجاییکه از لحاظ شیمیایی فلز روی فعال تر از فولاد است حتی در صورت خراشیده شدن این لایه محافظ و قرار گیری فولاد در معرض اتمسفر نیز به لطف پدیده خوردگی گالوانیک این فلز روی است که دچار خوردگی خواهد شد و فولاد محفوظ می ماند.

اتصالات ساخته شده به روش گالوانیزاسیون به صورت دنده ای می باشد و شامل زانوهای مساوی گالوانیزه دنده ای، زانوهای تبدیلی گالوانیزه دنده ای، سه راهی مساوی گالوانیزه دنده ای، سه راهی نا مساوی (تبدیلی) گالوانیزه دنده ای،  بوشن های کوتاه و بلند گالوانیزه دنده ای، تبدیل های گالوانیزه دنده ای، مهره ماسوره گالوانیزه دنده ای، رایزر های گالوانیزه دنده ای، توپیچ روپیچ گالوانیزه دنده ای، فلنچ های گالوانیزه دنده ای و ….این اتصالات به صورت کاملاٌ نر، کاملاٌ ماده و یا نر و ماده موجود می باشد که در ایران معمولاٌ در سایزهای 4/1 تا 6 اینچ موجود می باشد.

اتصالات گالوانیزه توپی

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *