شیرآلات ربع گرد مهشیر

شیرآلات ربع گرد مهشیر

شیر گازی یکی از انواع شیرهای ربع گرد می باشد که توسط گروه صنعتی مهشیر تولید و برای مصارف ساختمانی به بازار عرضه می گردد. این شیرها با مجراهای داخلی کروی شکلی که دارد برای قطع و وصل جریان گاز مورد استفاده قرار می گیرد. شیرهای گاز انواع متفاوتی دارند که از آن جمله می توان به شیرهای کپسول گازی، شیرهای بال ولو گازی دسته اهرمی، شیرهای بال ولو دسته خروسکی و شیرهای بال ولو قفل شونده اشاره کرد. که تمامی مواردی که گفته شد از زیر گروه شیر های ربع گرد می باشد.

در تشریح فرآیند کارکرد شیرهای بال ولو می توان گفت این نوع از شیرها یک توپی در ساختار خود دارند که با چرخش دسته شیر جریان سیال در لوله را قطع یا وصل می نمایند. برای قطع جریان سیال، سوراخ توپی بایستی به صورت عمود بر مسیر جریان قرار گیرد و برای وصل نمودن مجدد جریان بایستی دسته روی ساقه شیر را در جهت خلاف چرخاند تا توپی از حال و اجازه ورود به جریان را بدهد، مسیری که دسته طی می کند که از حالت باز به حالت بسته برسد یا بلعکس معادل یک  چهارم حول دایره یا 90 درجه می باشد به همین خاطر است که این گونه از شیرها به شیر های ربع گرد مشهور می باشد. از جمله متیازات این شیرها نسبت به سایر شیرها می توان سرعت زیاد در بستن و باز کردن آن را اشاره کرد که فقط به خاطر ربع گرد بودن این گونه شیرها می باشد.

خرید شیرآلات مهشیر

وقتی دسته شیر به حالت نیمه باز باشد در حقیقت توپی در موقعیت نیمه باز قرار گرفته است و سبب می شود تا جریان آشفته ای در شیر ایجاد شود. برای باز و بسته کردن شیر بایستی دسته آن را به اندازه یک قوس 90 درجه تغییر داد.

ماده تشکیل دهنده ی بدنه، درپوش، توپی درپوش، توپی، ساقه و دستگیره از آلیاژ برنج می باشد. آلیاژ برنج مورد استفاده در تهیه دسته و بدنه شیر از نوع برنج منگنز A است. در ساختار این برنج به میزان 58.5 درصد مس،4.1 آهن، 39 درصد روی، قلع 1 درصد و منگنز 1 درصد استفاده می شود. که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. دسته تمامی محصولات گازی مهشیر به رنگ قرمز می باشد و به این خاطر می توان فرق میان آنها را با سایر شیرآلات که مورد مصرف در زیمنه های دیگر از جمله آب می گردد را شناسایی کرد. شیرآلات ربع گرد تولید شده توسط گروه صنعتی مهشیر را می توان به راحتی در سراسر کشور تهیه نمود و از کیفیت این محصولات مطمئن بود.

قیمت شیرآلات مهشیر

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *